Öne Çıkanlar Hayvanseverlerin Gazabına Uğradı PARTİ BELEDİYE BAŞKANLARI LİSTESİ MİLLİYETÇİ HAREKET aday ASPARAGAS HABER

Bu haber kez okundu.

 BUGÜN ÜÇ VEKİLİMİZ BEŞ BÜYÜK DERDİMİZ VAR
  Akçakoca’dan 6 Hazirandan Evvel bir vekili ile temsil edilirken yerel siyasi etikler” Akçakoca’nın şimdi üç vekili var” açıklamasında bulundu. Üç vekilimiz var beş büyük derdimiz var.

1-ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

 Akçakoca nüfus tabelasını 24.500 rakamından 50.000 rakamlarına taşıyacak olan organize sanayi bölgesi yatırımı ağır aksak yürüyor. Başbakanın Düzce mitinginde somut olarak telefuz etmediği Çilimli organize Sanayi bölgesinin söylemlerde yer bulduğu seçim atmosferinde Akçakoca Organize sanayi bölgesi yatırımı Akçakoca Üç vekil ile temsil edilmeye başlandıktan sonra bir arpa boyu yol almadı. Üç vekilden Organize sanayi bölgesi ile ilgili somut adımlar somut neticeler bekliyor.

2-BARINAK CİVARINDA YAT LİMANI YATIRIMI

Çed raporları tamamlanan ancak Gerek Belediye Gerekse İktidar partisi teşkilatı tarafından barınak çevresine yapılacak ilave mendirek ve yat limanı yatırımı üç vekilimizin gündeminde söylemlerinde gündeme gelmedi. Yapılan çalışmayla mendireğin iptal edilerek Yatay mahmuzlar yapılarak sahillerde kum birikimin artırılması çalışmaları da sadece niyetlerde sınırlı kaldı. Kent Konseyi ve belediye Başkanlığının yatay mahmuzlar ile ilgili çalışmaları iyi niyet dilekleriyle şimdilik devam ediyor.

3-TURİZM İŞLETME FAKÜLTESİ.
İlçemize beş bin öğrencinin gelmesine vesile olacak olan işletme fakültesi inşaatı Müteahhit ile İlgili kurumlar arasında topu karşılıklı atarcasına bir sürüncemeye girdi. Müteahhit firmanın inşaata Nasrettin hocanın ıslıkla ‘merkep’ araması gibi devam etmesi İşletme fakültesini sahipsiz bir hal içinde bıraktı. Akçakoca’ya maddi manevi büyük katkılar sağlayacak olan Fakültenin inşaatı eğitime başlaması rüyalarda buluşuruz misalini hatırlatıyor. Akçakoca’nın bir vekili varken takip edilen İşletme Fakültesi Binası inşaatı Üç vekili ile ne kadar ivme kazanacak kamuoyunda merak konusu oldu.

4-SAHİL YOLU NE ZAMAN GEÇECEK.

 Akçakoca’nın makus talihini değiştirecek bir vekile proje aşamasında olan üç vekille somut netice alamadığımız bir yatırım. Melen ağzı sınırına kadar Sakarya bölgesinden Akçakoca Sapak mevkisi sınırına kadar Zonguldak bölgesinden gelip Akçakoca sınırlarında biten bir proje. Kimilerine göre mevcut yolda rantı olan siyasi etiklerin engellediği kimilerine göre ise kimsenin umurunda olmayan bir yatırım. Bir vekilden üç vekile Terfi Eden Akçakoca sahil yolu projesinde üç vekilin çabalarını bekliyor.

 5-AKÇAKOCA TURİZMİ CAN ÇEKİŞİYOR.

 Akçakoca’nın en köklü ve eski turizm yatırımı Akçakoca otel ilk defa bu kış tadilat nedeniyle kapandı. Batı Karadeniz Bölgesinin En büyük yatırımı Sky Tower Otelde tadilat sebebiyle kapandı. Bu iki otel İlçede Turizmin amiral gemisi olarak bilinirken Akçakoca Turizmi için geminin rotasında bir sıkıntının olduğunu ortaya koydu. Üç vekilin gerek şahsi gerek kamu imkanlarıyla Akçakoca’nın bu güzide iki teşebbüsüne sahip çıkacak projelerini destekleri şu ana kadar bir ivme kazanmadı. Düzce’nin yaz aylarında akciğeri konumunda yer alan ilçemizde Turizm üç vekilimizin himmetini hizmetini ve ilgisini bekliyor.

MHP Belediye Başkan Adayı Okan Yanmaz seçim stratejisini Akçakoca nın nüfus tabelası üzerine kurmuştu.
                Ne kadar kabul gördü ne kadar görmedi seçim sonuçlarından çıkan sonuç ortada.
                Ancak yıllardır nüfus tabelası 24.500 olan Akçakoca daki esnaf ne öldü nede güldü.
                Halk ise umutla umutsuzluk yaşadı.Umutsuzluk tabelada devam ediyor.
                Akçakoca iş ve istihdam boşluğundan göç veren umut üretmeyen dert üretmeyen bir belde haline geldi.
                Gerek altı haziran gerek bir kasımda Akçakoca üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdi.
                İşin enteresan olan boyutu yukarıda belirtilen beş dert ve gerçekleşmiş olan hizmetler Ak Partinin Akçakoca da seçim stratejini oluşturdu.
                Altınçay göleti,Sarıyayla Barajı, Sosyal Bilimler lisesi gibi gerçekleşen yatırımlar anlatıldı Akçakoca lıya.
                Bunlar bir vekilin takip edip gerçekleştirdiği yatırımlardı. Organize sanayi Bölgesi, Barınak yat limanı ve mendirek,Sahil Yolu,İşletme Fakültesi yatırımları da bir vekilli Akçakoca nın gelecek tarihlerde gerçekleştirmek için planladığı takip ettiği yatırımlardı.
                Gerek gerçekleşen gerekse planlanan yatırımlarda emeği geçen tüm siyasi çabaları verenlere teşekkür ediyoruz.
                Yeni Türkiye de yenilenen Türkiye de nimetleri en az alan imkânları en kısıtlı görüp yaşayan bir Akçakoca’dan bahsediyorum.
                Türkiye nin muhtelif bölgelerinde Yeni Türkiye anlayışı ile yola çıkılan İktidar partisi ülkenin ekonomik,coğrafi ve sosyal hizmet alanlarında kaderini değiştirirken Akçakoca Nüfus tabelası 24.500 rakamında on yıldır aynı yerinde saydı durdu.
                En büyük intikamın alındığı seçim sathı mahalinde intikamlar alındı hesaplar görüldü. Manevi faturalar  ödetildi.
                Akçakoca tabelası yine 24.500 de kaldı.
                Eskiden bir vekilimiz vardı. Buraya kadar gelindi.
                Şimdi yerel siyasi iktidar ve elitleri eskiden bir vekilimiz vardı şimdi üç vekilimiz var derken ne demek istediklerini dört yıl içinde ne değişeceğini hep birlikte göreceğiz.
                Bu satırlara dökülemeyen öyle bilgi ve tespitler varki. Anlatmakta yazmaksa ne mümkün.
                Ama şunu hepimiz iyi bilelim. Ak parti iktidarının gerek yerelde gerekse Ülke çapında millete hizmet niyetini suiistimal  edip kendilerine rant elde etmek için çaba gösterenler bilsinlerki deve kuşu misali sadece toprağa başlarını gömmüş kendilerini saklamış hissediyorlar.
                 On yıldır Akçakoca nın nüfusu 24.500 olarak takıldı kaldı. Bu memlekette iş istihdam için çırpınan gençlerin oyu ak partinin gücüne güç verdi.
                Siftahsız dükkanını açın esnaf oyunu ak partiye verdi.
                Çaresiz içinde umutlarını körelten halk oyunu ak partiye verdi.
                Akçakocalı vekil varkende verdi Akçakocalı vekil olmadanda verdi.6 Haziranda tepsini ortaya koyup 1 kasımda ülke için gereğini yaptı.
                Bu millet oyunu buradaki yerel siyasetçilerin hatrına vermedi. Bu millet oyunu Yeni Türkiye de birden üç vekile terfi eden Akçakoca nın nimetler den daha fazla imkan sağlasın diye verdi.
                Gerek organize sanayi gerek, Sahil Yolu gerekse Sahillerin can damarı olacak mahmuzların yapılması için üç vekil bir Belediye başkanı ne kadar bir ivme gösterecek bunu hep birlikte görecez.
      Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalımda. Gerisi Allah kerim.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sedat kalfa 5 yıl önce

teşekkürler sayın sadullah bey ,akçakocanın sorunları bundan iyi anlatılamazdı,gerisi sayın vekillerimizde artık.