23 Kasım 2017 Perşembe

İHMALSİZLİK NEDENİYLE TEKNE VE DUBA BATTI (VİDEOLU)

Polis Amirleri Belli Br yere kadar Terfi Edebiliyor! Neden?

11 Eylül 2014, 12:23
Bu makale 3998 kez okundu
Polis Amirleri Belli Br yere kadar Terfi Edebiliyor! Neden?
 Polis Amirleri Belli Bir Yere Kadar Terfi Edebiliyor! Neden?

 Dünkü (10.09.2014) yazımın sonunda 4 yıllık Üniversite veya fakülte mezunu olan polis amirleri, “Polis Akademisi Mezunu” olan amirlerle eşdeğer hale getirilmesini” istediklerini dile getirmiştim. Doğrusu pek de haksız değiller!

 Emniyet Müdürlüğünün emrinde çalışan çok sayıda polis memur veya amiri var. Özellikle son yıllarda Emniyet Genel Müdürlüğü, üniversite veya çeşitli fakültelerden mezun olan çok sayıda genci, polis memuru olarak bünyesine aldı! Alınan bu arkadaşların her biri ayrı bir değer. Hemen her branştan insan var. Birçoğu da öğretmen kökenli! Belli zamanlarda sınavlar açılır, başarılı olanlar yükselir!

 Öğretmen kökenli olanlar, teknik kökenli olanlar, işletme kökenli olanlar, Yabancı dil bilenler kendi aralarında ayrı ayrı değerlendirilseler, kendilerinden daha fazla istifade edilemez mi?

 Emniyette son makamlara yükselebilmek için illa da Polis Akademisinden mi mezun olmak gerekiyor? Tahsil ise bu arkadaşlar Üniversite veya çeşitli fakülteleri bitirmişler. Hem de emniyetin her birimi için ayrı ayrı özellikte ihtiyacı olan branşlarda. Bu arkadaşlar üniversiteyi bitirdiğinde nasıl ki altı aylık kursa alınmışlar polis memuru yapılmışlarsa, bir altı aylık kursa daha tabi tutulurlar polis akademisi mezunları ile eşdeğer hale getirilebilirler. Bu polislere yüksek lisans ve doktora yapmaları konusunda yardımcı olunabilir! Öğretmenler eğitim birimlerinde, teknik branşlarda olanlar, kendi branşlarına uygun birimlerde, Yabancı dil öğrenmeleri yurt dışı temsilciliklerinde vb. yerlerde değerlendirilebilir!

 Bu konu dikkate alınmalı, Siyasiler ve Emniyet Müdürlükleri bu konuda çalışma yapmalıdırlar!

 Sakın ola ki bu iş nasıl olur demeyin? Bu güne kadar olanları aşağıya aldım!

 * Emniyet teşkilatının 55. Maddesi 14 Ocak 1988 tarih ve 311 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (“KHK”) ile değiştirilmiş!

* Aynı kanun (55. Madde) 29 Mayıs 1991 tarih ve 3748 sayılı kanun ile değiştirilmiş!

* Aynı kanun (55. Madde) 10 Mart 1993 tarih ve 3870 sayılı kanun ile değiştirilmiş!

* Aynı kanun (55. Madde) 25 Eylül 2000 tarih ve 611 sayılı kanun ile değiştirilmiş!

* Aynı kanun (55. Madde) (611 sayılı) KHK’nin 4. maddesi ile 3201 sayılı kanuna geçici 20. madde eklenmiş!

* Aynı kanun (55. Madde) Anayasa Mahkemesinin 31 Ekim 2000 tarih ve E. 2000/69 - K. 2000/42 sayılı kararıyla 611 sayılı KHK’yi “Anayasa'nın Başlangıç'ı ile 6. ve 91. maddelerine aykırı” olduğu gerekçesiyle iptal etmiş. AYM aynı zamanda KHK ile değiştirilen 3201 sayılı ETK’nun değişik 55. maddesinin ve geçici 20. maddesinin iptal edilmesinin doğuracağı hukuksal boşluk sebebiyle iptal kararının Resmi Gazetede yayınlanmasından itibaren altı ay sonra yürürlüğe girmesine karar vermiş!

* Aynı kanun (55. Madde) 6 Nisan 2001 tarihli ve 4638 sayılı kanunun 1. maddesi tekrar değiştirilmiş!

 Demek ki oluyormuş! Bir değişiklik daha yapılır olur biter! Esen kalın.

banner186

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
    EN ÇOK OKUNANLAR
    BUGÜN
    BU HAFTA
    BU AY
    SON DAKİKA
    HAVA DURUMU
    Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
    NAMAZ VAKİTLERİ
    Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
    SPOR TOTO SÜPER LİG
    Tür seçiniz:
    E-GAZETE
    • Akçakoca Haber, Akcakoca haber,Akcakoca Yerel haber,Akcakoca Habeleri,Akçakoca - 04 Temmuz 2016 Manşeti
    SENDE YAZ
    Ziyaretçi Defteri
    Ziyaretçi Defteri

    Siz de yazmak istemez misiniz?

    Ziyaretçi Defteri
    ARŞİV