Haziran 2015 genel seçimleri için aday adaylığı  çalışmaları yoğun biçimde devam ediyor . Düzce ilimiz ve Akçakoca ilçemizin gündemideaynı .Bu yoğun gündem içersinde insanlarımız sorguluyorlar; neden yalnızca AK partide bu denli yoğun bir aday aday’ı furyası var ? Edindiğimiz bilgilere göre Düzce ilimizden 64 tane AK parti aday adayı resmen başvuru yapmış ve bunlardan 12 tanesi Akçakocalı. Bir mukayese yapabilmek açısından söylüyorum ,geçtiğimiz milletvekili seçimlerinde bu sayı otuz civarındaydı yani bu kez rakam ikiye katlanmış  birde komşu ilimiz Bolu’ya bakalım bu seçimde yine aynı partiden sadece 9 adet resmi aday adaylığı başvurusu olduğu bilgisini edindim ,değerli hemşerilerim bu çarpıcı rakamlara bakıldığında Düzce’de neler oluyor diye kendi kendime soramadan edemedim . Birde aday adaylarının profili var ,bildiğiniz gibi ülkemizde milletvekili olmak için 25 yaşını doldurmuş olmak ,en az ilk okul mezunu olmak,erkekse askerlik görevini yapmış olmak gibi neredeyse toplumun yarıdan fazlasının sahip olabileceği şartlar var,diğer şartlar adli sicilimizle ilgili konular. İnsanlarımızın memleketlerine hizmet aşkı için bu işe giriştiklerinden şüphe etmek istemem ancak milletin vekilliğine soyunan bu kişiler seçildikleri taktirde bu işi yapabilecek yeterli donanıma sahipmidirler? Yazımın başlığı AK partinin işi zor ,gerçekten zor ,bu kadar aday adayı bolluğunda hangi kriterleri göz önünde bulundurarak tercihlerini yapacaklar.

Atmış dört aday adayından sadece üç tanesinin mutlu sona erişmesi mümkün ,yani aday olması. Geriye kalan altmış bir tanesi için mutlaka hayat devam edecektir ama yine de ulu orta söylemese bile ,benim kariyerim daha iyiydi ben bu işi daha fazla hakkediyordum diye aklından geçirecektir.Biraz daha kendi özelimize bakalım,Akçakocamızdan bu yarışa katılan on iki adayımızın profillerini mercek altına alalım. Öncelikle bayan aday adaylarının medeni cesaretlerini kutlamakla işe başlıyalım ,sonra tahsillerine bakalım, hepsi yüksek okul mezunu ,güzel ,bu insanlarımızdan kaç tanesi akıcı bir şekilde yabancı dil bilir,yarın seçildiklerinde yurt dışı seyahatlerine çıkmıyacaklarmı? Yanlarında tercüman mı götürecekler?

Benim çok önemli bulduğum bir kalite,Avrupadaki millet vekillerinden İngilizce konuşamıyanvarmıdır acaba? Biz kendimizi dünyaya nasıl anlatacağız,

Yeni Türkiye projesine yakışır adaylar olmasını bir hemşeriniz olarak gönlümden geçiriyorum. Bazılarınız Yaşar yakış bu kadar dil biliyordu Akçakocamıza ne hizmet getirdi diye bir eleştiri getirebilirsiniz, ben bu soruyu siz hemşerilerimize faklı olarak yöneltmek istiyorum ,biz Akçakocalılar olarak sayın yaşar Yakıştan olabilecek ne istedikte o buna kayıtsız kaldı? Aday adaylarımızın büyük bir bölümünü şahsen tanıyorum,bazılarıyla sohbet imkanlarımız oluyor ,değerli hemşerilerim AK partiyi bilmem ama benim en önde gelen kriterim ,doğruluk ,dürüstlük .
Ama bu saydıklarım sözde değil özde olmalı, bu arkadaşlarımızın geçmişlerine baktığımızda ,şayet ,ülkemize,insanımıza,ailelerine yararlı olmuş ve bu duruşlarından dolayı toplumun teveccühünü kazanmışlarsa bu adaylığı haketmiş olurlar. Ben buna bakarım ,yoksa benim param var,benim çevrem var,sülalem kalabalık gibi tezlerle yola çıkanların amaçlarına erişebileceklerinidüşünmüyorum,yada en azından bunun kalıcı olacağını düşünmüyorum.

Bayan aday adaylarının bu yarışa renk kattıkları kuşkusuz,Mustafa Ezer kardeşimiz teşkilat başkanlığı yapmış olmanın verdiği  sorumluluk ve ağırlığı üzerinde taşıyor, Dr.Numan Çabuk  benim sürpriz favorim ve bunuda her türlü hakkediyor,herzaman insanların yanında ve fedakarlıktan kaçmıyan bir insan,

Başarılı olmasını cani gönülden diliyorum.

Değerli Akçakocalılar ,hani biraz önce bazı kriterler saymıştım işte onlara fazlasıyla uyan bir arkadaşımız var,kendisi son anda kararını verdi ve aday adayı oldu,buvesileylede bir çok  insanı mutlu etti, İngilizce mükemmel ,tahsilinin bir bölümünü ingiterede yapmış ayrıca orada çalışmış,şu anda İstanbul’da yurt içi ve yurt dışında mütahitlik ve benzeri hizmetler veren bir şirketin sahibi, sevilen bir aileden geliyor,bu kardeşimiz CV’si ile bazılarını ürkütmüş olabilir ama emin olun son derece mütevazi bir insan, ben inanıyorumki bu kardeşimize sizler destek olursanız geleceğin çevre ve şehircilik bakanı olmaması için hiçbir engel yok. Ben isimlerini sayamadığım diğer aday adaylarına da başarılar diliyorum ve Akçakocanın başarısı için yazmaya devam edeceğimi bilmenizi istiyorum.

 Değerli Akçakocalılar ,hani biraz önce bazı kriterler saymıştım işte onlara fazlasıyla uyan bir arkadaşımız var,kendisi son anda kararını verdi ve aday adayı oldu,bu vesileylede bir çok  insanı mutlu etti, Burhan Özdemirden bahsediyorum. İngilizce mükemmel ,tahsilinin bir bölümünü ingiterede yapmış ayrıca orada çalışmış,şu anda İstanbul’da yurt içi ve yurt dışında mütahitlik ve benzeri hizmetler veren bir şirketin sahibi, sevilen bir aileden geliyor,bu kardeşimiz CV’si ile bazılarını ürkütmüş olabilir ama emin olun son derece mütevazi bir insan, ben inanıyorumki bu kardeşimize sizler destek olursanız geleceğin çevre ve şehircilik bakanı olmaması için hiçbir engel yok. Ben isimlerini sayamadığım diğer aday adaylarına da başarılar diliyorum ve Akçakocanın başarısı için yazmaya devam edeceğimi bilmenizi istiyorum.

 Kalın sağlıcakla.S.TEZEL

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali uzun 7 yıl önce

son derece taraflı ve abes bir yazı .esefle kınıyorum .ali uzun.