Öne Çıkanlar Düzce kırmızı mikrofon son dakika haberi MHP polis

Bu haber kez okundu.

AKÇAKOCA VEKİLİNE SAHİP ÇIKMALI
 Ak parti Milletvekili Osman Çakır ilk defa aday adayı olduğu zaman Akçakoca Postasında kendisinin tanıtımının ve çalışmalarının değerlendirilmesi için gazetemizi internet sitemizi tercih etmişti.

Aday adaylığı sürecinden adaylık süreci sırasındaki internet sitesindeki resim yerinin değiştirilmesi işlemine darlanan Çakır kısmı vaziyet aldı gazetemize karşı.

Öyleki adaylık sürecinde kerhende olsa gazetemize ilan vermek durumunda kalmıştı.

İşin özündeki mantık ise maddi kazanımdan ziyade manevi kazanımdı.

Vekil bu sırada Akçakoca Basınıyla Tezel restoranda kahvaltı yapmış projelerini izah etmişti.

Aradan geçen süre içinde Düzce de gezmediği gitmediği basın kuruluşu kalmamışken Akçakoca basınını bir kere olsun ziyaret bile etmedi.

Bizde kendisiyle ilgili gerek gazetemiz gerekse diğer gazeteler karınca karanınca bir haber ve iletişim sürdürmüştük. Halada öyle devam ediyor.

Her ne kadar seçildiğinde sık sık bir araya geleceğiz desene seçildikten sonra bu sözleri sırra kadem bastı.

Bizim vekille değil asille olan ilişki ve kıymete bakarız.

Yaşadığımız son süreçte Çakır elini taşın altına koyup” Yeter Artık Söz Milletindir” Ruhuyla Ak parti ilçe teşkilatı üzerinde derin bir operasyona imza attı.

Kime sorduysak çok olumlu bir adım olduğunu söylediler. Vay be dedik. Mustafa ezeri tavuk gütmeye gönderme derdinde olan meğer ne kadar çok insan varmış.

Çakır operasyonu gerçekleştiren Mustafa Okutanı omuz altına simit vesson tabanca gibi sağlama aldığı söyleniyor.

Şimdi gelelim operasyonun sebep ve sonuç ilişkisine.

Olayları irdelerken sebep sonuç ilişkisine bakıldığında gerçek ortaya çıkar.

Operasyona başlarken a , b, c palanı olmadan gerçekleşen bir sonuç çıktı ortaya.

Düşünün 3009 seçimlerinde “Başbakan one minut demeseydi aday olmayacaktım” diyen Bilgini başkan olarak atamak zorunda kaldı.

Partisinin gurup kararına aykırı tavır aldığı için parti disiplin kuruluna verilen İbrahim Bilginin başına ak güvercin geldi konuverdi. İşin başında bilgin varmıydı yok muydu bilmiyoruz. Âmâ  Bilgin şapkadan çıkan tavşan gibi başkan oluverdi. Bu konuda Çakırla kaderlerini aynı noktada çakışıyor.

Çakır Uzun ince bir yolun ortasına geldi. Belki hayatında hayal bile edemediği milletvekilliği payesi ile onurlandı.

Kulağımıza gelen dedikodulara göre Çakıra yakın akraba olan isimler bu süreçte Çakıra çok ağır baskı yaptıkları söyleniyor. Telefon açıp ağzına ne gelirse konuşan partide hiçbir etkisi olmayan bu akrabalara karşıda bir duruşu oldu Çakırın.

Eğer bu süreçte partinin çaycısından en üst seviyesine kadar Çakıra sahip çıkılıp girdiği mücadelede yalnız bırakılırsa Çakıra ve Akçakoca ya çok ama çok yazık olur.

Özellikle Başlatılan Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları için hayati öneme sahip değerler altüst olur.

Barınakla ilgili başlatılan süreçte ciddi travmalar yaşanır.

Akçakoca’nın hayati öneme haiz  Organize Sanayi Bölgesi ve barınak gibi meseleleri Osman çakırın dertlendiği dert edindiği konular.

Çakıra Karşı olan cenaha bir bakmak lazım.

Kinim dinimdir diye mi karşılar yoksa Çakırın Akçakoca için dertlendiği konuların sıradan olduğuna inandıkları için mi karşılar.

Bence bu cenahta Osman Çakırın akrabaları dahil kişisel,hissi,içlerindeki kin nefret ve tahammülsüzlükten dolayı Çakıra karşılar.

Bizim için Çakırın vekilliği etkinliği yetkinliği ve bulunduğu konumun çokta esprisi yok.

Sayın Çakıra karşı olanlar CHP lilerdir . Bunlar siyaset yapıp pirim kazanacaklar yolları doğru.

Sayın Çakıra Karşı olanlar MHP lilerdir. Bunlarında siyaseti gereği gittikleri yol aldıkları cephe doğrudur.

Peki Ak partide emek veren Az olalım biz olalım zihniyetindekilerin karşı olmasınını nasıl okumak gerek.

Sultan Cennetmekan Abdülhamit hana İttihatçı  bir heyet  hal fetvasını sunmak için huzura gelirler.

Bu kararı Sultan II. Abdülhamid'e tebliğ etmek için Meclis-i Ayan üyelerinden eski Bahriye Nazırı Arif Hikmet Paşa, Ermeni Aram Efendi, Draç Mebusu Arnavut Esad Toptani Paşa ve Türk-Müslüman düşmanlığıyla tanınmış Selanik Mebusu Yahudi Emanuel Karasu Efendi'den oluşan bir heyet teşkil edilmişti.

Cennetmekan Sultan Abdülhamit heyette bulunan Meclis-i Ayan Üyelerinden Bahriye Nazırı Arif Hitmet Paşaya” Evladım seni anladım,Esat Toptani senide anladım. Ama bu Ermeni Aram Efendi ile İslam Düşmanı Yahudi Emanuel Karasu efendinin burda ne işleri var” demekten kendini ala koyamamıştır.

Şimdi soruyorum Ey kendini dava adamı olarak millete yıllardır lügat parçalayan sözüm ona Ak partili zevata.

Sizin derdiniz üzüm yemek mi bağcı dövmek mi.

Siyaseten ve ideolojik olarak Osman Çakıra karşı olanları anlıyoruz da. Sizin derdiniz nedir.

Akçakoca bugünlerde Çakıra sahip çıkmalı. Ben Düzce siyasetinin ovadan dağları aşıp etkilediği günlere bizzat şehit oldum.

Kapıdan yetişen tosundan öküz olmaz misali kimsenin biryerleri sızlamasın.

Akçakoca Çakıra sahip çıkar bu süreçte adam gibi ilçenin kaderine değiştirecek adımlarda yanında olmazsa bu gemide hepimizin yaşadığını unutmayalım.

Biz Akçakoca Postası olarak Çakırı sevsek te sevmemekte, itibar et sekte etme sekte hiçbir makam mevki maddi beklenti içinde olmadan Çakırın son günlerdeki çabalarını taktirle karşılayıp doğru olan her adamında sonuna kadar arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

Bildiklerimiz vakıf olduklarımı yazmak zorunda bırakmayın bizi. Sizin küçük, basit kinim dinimdir anlayışınız bu ilçeye çok şeyler kaybettirdi.

Herkes haddini yerini bilsin. Bilmeyene gösterirler durmayanı durdururlar.

Bu memlekette Akçakoca için dertlenen hizmet etme derdinde olan her bireyin her siyasi düşüncenin hizmetkârıdır Akçakoca Postası.

Akçakoca öyle bir birikeme sahiptir ki kimin hangi dertle dertlendiğinin ikrakinde kimin neye hizmet ettiğinde bilincindedir.

Bu saatten sonra herkes kininden, nefretinden, tahammülsüzlüğünden feragat etsin.

Kimin ak kimin kara, kimin kurt postuna bürünmüş kurt, kimin çakal, kimin ne idiğü belirsiz amaçlara hizmet ettiğini yazdırmak zorunda bırakmayın bizi.

Kızdırmayın deliyi söyletmeyin doğruyu noktasına da gelmeyelim. Adam gibi Osman Çakıra hayırlı hizmetlerinde sahip çıkalım

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.