Öne Çıkanlar yalı mahallesi KINIKTA HALKİN İRADESİ HAKİM OLACAK DENİZ Akçakoca Kaymakamlığı sahil

Bu haber kez okundu.

 YEMENİCİNİN İŞYERİNİ İKİNCE KEZ MÜHÜRLEDİLER
 Belediye ile mahkemelik olan İdare mahkemesinden işyeri lehine yorumlama karar çıkan turkuaz Otelin bahçesindeki işyeri belediye ekipleri tarafından ikinci kez mühürlendi.
Akçakoca Zabıta ekipleri bugün işyerine giderek işyerindeki ruhsat ve yapılanmanın kanun yasa ve yönetmeliklere aykırı yapılan oluşum oluşturduğu sebebiyle ikince kez mühürlendi.
İşye yapılan bu işleme tepki göstererek olayın belediye Başkanı Fikret Albayrakın"Siyasi İkbal beklentisi " içinde şahsi ihtiraslara göre baltalandığına dikkat çekildi.

İŞTE TURKUAZ OTEL HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Turkuaz beach otel işletmesi olarak çuhallı çarşı plajında 2011 yılında başladığımız ve bölgemize ciddi anlamda katkı sağlayan , birçok kişinin iş sahibi olduğu işletmemizin faaliyetleri belediye başkanı sn. FİKRET ALBAYRAĞIN siyasi ikbal beklentisi ve şahsi ihtiraslar uğruna baltalanmak istenmektedir.

Sahil bandı projesi kapsamında sahildeki binaların düzenlenmesi işlemlerine başlayan AKÇAKOCA belediyesi belediye başkanı sn. FİKRET ALBAYRAK’IN yandaşlarına ve onların sözlerine istinaden, hiçbir vicdan muhasebesi ve olabilirlik şartı gözetmeden, 2000 yıldan beri otel binamızın yanında tamamen bağımsız parselimizde bulunan, tek katlı ve tamamen ahşap kafeterya-restoran yapımızın yıkılmasına ve bu parselimize hiç imar verilmeyerek, hemen yanı başımızda bulunan parsellere, tekel büfesi, kamuoyunu meşgul eden sn. YAŞAR AKIN’IN parseline 1.5katlı binanın yapılmasına izin vermesine yine yanındaki parsellere tekel büfesine izin vermesi hangi izan ve vicdana sığmaktadır.

Şehrül emin vazifesi gören belediye başkanın kişisel düşünce ve siyasi ikbal beklentisi içinde aldığı ve uygulamaya koyduğu bu yıkım kararı hangi adalet , hak ve eşitlik anlamında sığmaktadır aynı güzergâh içerisinde bulunan ve TÜRKİYE’ nin en biçimsiz kavşağının oluşmasına neden olan yüzde yetmişi yeşil alandan ibaret , belediye başkanının dostu , arkadaşı ve özel sırlarını paylaştığı şahısların bu arazilerin yeşil alandan çıkartılıp tamamen imara açılmıştır.

Turizm faaliyetlerini yapmak , ticaret iştigal etmek için belediye başkanı ile aynı görüş ve düşünceye sahip olmak ve bir takım özel münasebetlerde bulunmak gerekliliğini belediye başkanımız sn. FİKRET ALBAYRAK  sayesinde öğrenmiş bulunmaktayız. Akçakoca’mızda yandaş bir takım turizm işletmelerinin kanuni hiçbir prosedür işletmeden mevcut alanlarını bir kat daha büyütmesi görmezden gelinirken bizim turizm işletmemize linç kampanyasının neden uygulandığı sn. Albayrağ’ınkimlerden talimat aldığını ve ne karşılığında bu görevi yerine getirdiğini kamu oyuyla paylaşmasını  istiyoruz.

Hemen karşı parsellerimizde bulunan alanları turizm faaliyetleri göstersinler diye imara açan sn. ALBAYRAK hangi sözleri almıştırda imarda bu yumuşak geçişleri sağlamıştır.

Yakın tarihte yaptığı basın açıklamasında çuvallı çarşısında turizm işletmesine ihtiyaç var diyerek imar verdiği yapıların haklılığını savunan Albayrak bizim mevcut yapımızda göstermiş olduğumuz turizm işletme faaliyetlerini duşa kabin , wc , yiyecek içecek hizmetlerini tek yapan işletme olmamıza rağmen acaba faaliyetlerimi ne olarak görmektedir? Böyle görmesini sağlamak adına biz neleri eksik yaptık bilmek istiyoruz belediye başkanı olmak hangi görüş ve eğilime sahip olursa olsun vatandaşlara eşit şekilde muamele etmektir vatandaşların haklarını kanaat kullanırken vicdan ve emsal göstergeler göz önünden geçirmektir.

Hiç kimseden fazla bir hak , fazla bir imtiyaz istemiyoruz diğer parsellere uygulanan imarın bizim parselimizde uygulanmasını Akçakocalı bir vatandaş olarak Akçakoca belediyesinden istiyoruz.

Belediye başkanı sn. FİKRET ALBAYRAKA’IN siyasi ikbal beklentilerini , özel dostluklarını bikenara bırakarak , parlayan kent Akçakoca sloganına uygun turizm işletmelerine eşit mesefeda davranmasını , hak ve adaletin tesisi için kıskanç ve haset kişilerin direktifi ile değil eğitimini tamamlamış ve akçakocanın belediye başkanlığını hak etmiş bir kişilik olarak hareket etmesini basın açıklamalarında çuhallı çarşısındaki en büyük yerin beşyüz metre kare ile sn. YAŞAR AKIN’aayit olduğunu o yüzden ona imar verdiğini söylerken hemen yanı başındaki bizim 953 metre kare  parselimizi görmezden gelerek hiçe sayarak ALLAH korkusundan yoksun yaptığı bu açıklamalarını doğruluk ilkeleri çerçevesinde yeniden gözden geçirilmesini bir vatandaş ve bir turizm işletmesi olarak kendisinden talep ediyoruz. TURKUAZBEACH OTELAvatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
serdar alpsan 10 yıl önce

GUNÜMÜZ TÜRKİYESİNDE İŞLETMELER BİR BİR KAPANIRKEN AYAKTA KALABILMENİN TÜM ZORLUKLARINA KATLANAN BÖYLESİ NEZİH BİR İŞLETMENİN BİR KAMU KURULUŞUNCA BALTALANMASI TURİZM KONUSUNDAKİ AKCAKOCA YETERSİZLİĞİNI AÇIKLAMAYA YETMEKTEDIR..BANDIRMA DAN

Avatar
Ahmet 10 yıl önce

fikret albayrak yasar akına yaptırdığı bına nın aynı halde ve turkuaz otel akçakcoamız çok sey kattı turitik sahil açıcın ve bir çok kişiye iş veriyor çok yazık fikret yıne çostu

Avatar
kabalakli 10 yıl önce

üzmeyin kendinizi seçimi kaybedeceğini anladı zarar vermek istiyor

Avatar
Helal Olsun Albayrak 10 yıl önce

başkan bir taşla iki kuş vuracak. bekleyin görün.hem o binaya geçici ruhsat veren iradeyi binanın sahiplerine stratejisi var.hemde o oteli̇ ruhsati yeri̇ni̇ veren eski̇ beledi̇ye başkanina. bekleyin görün

Avatar
akçakoca esnaf 10 yıl önce

özellikle yaşar akın gibi siyasette oynayan insanlar seneler süren mücadeleleri sonucu fikret başkana dilediklerini yaptırmıştır.sahilde yürürken yaşar akının yeni yapılan binası ne kadar çirkindirki ne alaka dedirttiriyor.istese ilçemize renk katan hizmet veren gelen misafirlerimizi agırlayan butur oteller velinimet muamelesi görecekken uygulanan saçma sapan yöntemlere bak.onun içindirki bu ilçe bir adım öteye gidemezken dahada kötüye doğru yol almaya başlamıştır.chp belediyesi fikret başkan yapma hizmet veren insanlara dokunma.böyle yaparsan ne farkın kalır akp hükümetinden.

Avatar
akçakoca 10 yıl önce

o işletmenin önündeki araziyi müdahale ettiğinide yazsaydın ya..2 agac dikerek oraların senin olacagınımı sandın. helal olsun başkan

Avatar
ADALET 10 yıl önce

haktan ya da haklidan yana olmadiğiniz açik,hayatimda bu kadar tarafli yazi yazan bir gazete görmedim.fikret albayrak bu zamana kadar hiç kimsenin yapmadiklarini yapmiştir,bunu bakan her göz görür,takdir etmek gerekir ama ne yazik ki̇ bundan bile aciziz .unutmayin 'herkes hakettiği̇ gibi̇ yönetilir.'

Avatar
rizeli 10 yıl önce

sayın oğuzhan beyin turizm yaptığı katkıları görmezden gelip yıllardır o plajda halka yaptığı hizmeti yok sayan başkan fikret albayrak büyük yanlış yapmıştır.