Bu haber kez okundu.

İLK MEZUNLARINI VERDİ

Düzce Hafız İHO eğitim kurumları Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin birlikte organize ettiği Mezuniyet Programı Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ nin ‘’Mehmet Akif İnan Sahnesi’’ nde gerçekleştirildi. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, İl Müftüsü Osman Aydın, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Talha Cebeci, İl Müftü Yardımcıları Yavuz Horoz ve Talha Demirkaya, öğrenciler, veliler, öğretmenler, Kur’an kursu hocaları ile diğer davetliler katıldı.

Mezuniyet proğramı Muhammed Talha Afacan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okul müdürü Gürol Ün projenin ilk başlangıcında büyük riskler alarak bu başarıların elde edilmesinde ve hafızlık proje okullarının Türkiye’ de yaygınlaşmasında büyük emekleri olan dönemin Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, Düzce Müftüsü Selami Emen ve Düzce Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Talha Cebeci’ye teşekkür ederek, “Bugün hüzünlü bir mutluluğu yaşıyoruz, 10 – 11 yaşlarında okulumuza sınavla aldığımız ilk öğrencilerimizle 8 yılı tamamlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimiz bu 8 yıla akademik eğitime ara vermeden hafızlığı sığdırmanın yanında TÜBİTAK, TEKNOFEST ve benzeri bilimsel yarışmalarda elde ettikleri derecelerle, LGS ve YKS sınavlarındaki başarılarıyla, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerde ortaya koydukları başarılarla hafızlığın hiçbir başarıya engel teşkil etmediğini bilakis bu başarılarda hafızlığın katkısının çok büyük olduğunu bütün Türkiye’ ye göstermiş oldular. İlk mezunlarımız Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi’nin Türkiye’ de yaygınlaşmasında, yüzbinlerce insanın bu projeye inanıp destek olmasında ön açıcı oldular, Türkiye’ ye öncü oldular. Sayıları bugün 164’ e ulaşan Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Proje okullarının Türkiye’ de yaygınlaşmasında temel faktörlerden oldular. Bütün bunları yaparken kendi kültür ve medeniyet değerlerinden, tarihsel değerlerden, inançlarından kopmadılar ve bunlardan taviz vermediler. Bizler öğrencilerimize inanıyor ve onlara güveniyoruz ki bundan sonraki hayatlarında da Allah ve Rasülüyle yol yürüyecekler, Allah(c.c.) ve Rasülü(SAV)’ in sözünün üstünde söz tanımayacak, onların hatırlarının üzerinde de hatır saymayacaklar. Rabbimiz yarınlarınızı bu günlerinizden daha hayırlı kılsın” ifadelerini kullandı.

Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesini birincilikle bitiren Hatice Sümeyye Bayraktar ise "Tüm hocalarımıza, öğretmenlerimize ve bizde emeği olan herkese teşekkür eder arkadaşlarımı tebrik ederim" dedi.

Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ ni birincilikle bitiren Taha Vedat Özgen "8 yıl boyunca bizim başarılarımız için her türlü fedakarlığı yapan tüm öğretmenlerimize, hocalarımıza, ailelerimize ve bize destek veren herkese teşekkür eder arkadaşlarımı tebrik ederim diyerek" duygularını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin uyguladığı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi’ nin Türkiye’ de en başarılı örneklerden olmasında kurumlar arasındaki uyum ve işbirliğine dikkat çekti. Düzce Müftülüğü ile çok uyumlu bir süreci birlikte yürüttük ve yürütmeye de devam ediyoruz. Elde edilen bu büyük başarılarda emeği olan tüm paydaşlara teşekkür ediyor hafız ve hafizelerimizi, ailelerini, öğretmenlerini ve hafızlık hocalarını tebrik ediyorum" şeklinde konuştu. 

İl Müftüsü Osman Aydın hafızları tebrik ederek başladığı konuşmasına mezun hafızlara nasihatlerde bulundu. Mezun olan öğrencilerin 4 yıl boyunca Türkiye Diyanet Vakfı tarafından burs verilerek desteklendiğini ve bundan da büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "Mezun hafız ve hafizelerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki yaşamlarında da Allah(c.c.)’ nün sınırlarına dikkat ederek yaşamaları, farz ve haramlardan asla taviz vermemeleri gerektiğini dile getiren Aydın, "Öğrencileri, ailelerini, hafızlık hocalarını ve öğretmenlerini tebrik ederek konuşmasını bitirdi" ifadelerini kullandı. 

Program sonunda mezun öğrencilere diploma ve çeşitli hediyeleri İl Müftüsü Osman Aydın, İl Milli eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Talha Cebeci, İl Müftü Yardımcıları Talha Demirkaya ve Yavuz Horoz tarafından takdim edildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.