Öne Çıkanlar Ali Uzun muhtar aday MHP polis DÜZCE OBS

Bu haber kez okundu.

MÜSİAD A AKÇAKOCALI BAŞKAN
 Akçakoca da geçtiğimiz ay Sky Tower Otelde Düzenlenen Müsiad İstişare Toplantısının ardınan bu organizasyonun Akçakoca’da gerçekleştirilmesine önayak olan İnş. Yük. Müh. Burhan Özdemir’e Müsiad’ta ki yeni görevi ve Müsiad ile ilgili bilinmeyenleri sorduk. Yeni yıl ile birlikte Müsiad İnşaat Sektör Kurulu Başkanlığına seçilen Burhan Özdemir bizi İstanbul’daki ofisinde ağırladı ve sorularımıza içtenlikle cevap verdi.

Akcakoca Postası; Sayın Özdemir Öncelikle Müsiad nedir? Müsiad’ın üyeleri ile birlikte Türk ekonomisindeki yeri konumu nedir.

Burhan Özdemir: Müsiad’ın ne anlama geldiğini birkaç cümle ile toparlamak oldukça güç. Yaklaşık 6,500 üye sayısına ulaşmış ve toplum içerisinde birçok farklı sektörden katılımcıları bünyesinde barındıran  kocaman bir organizasyon hemen her üyesi için farklı anlamlar içerir.

Bana göre Müsiad’ın ne anlama geldiğini Sosyolojik ve Ticari olarak iki farklı açıdan değerlendirmek gerekir.

Sosyolojik açıdan Müsiad hak ve hukukun, barış ve güvenin, refah ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin korunduğu, kendi içinde bütün ve dünyada saygın bir Türkiye için bir çatı altında toplanmış hassasiyet sahibi iş adamlarının oluşan bir “İŞADAMLARI DERNEĞİ”dir. Türkiye genelinde 33 şube ve yurtdışında 49 farklı noktada bulunmaktadır.  

Ticari açıdan Müsiad ise Türkiye Gayri Safi Milli Hasılasının %15'ini karşılayan, Türkiye ihracat hacmine yıllık 17 Milyar Dolar katkısı olan ve yaklaşık bir milyon iki yüzbin  kişiye istihdam sağlayan dev bir organizasyondur. Müsiad üyeleri ülke çapında 15,000 ticari işletme ile yılda 5 milyar dolara yakın yatırım yapmaktadır.

 

Akcakoca Postası; Sayın Özdemir özellikle Müsiiadın Akçakocada yaptığı toplantının amacı mahiyeti ne idi. Neler konuşuldu. Müsiad ve Akçakoca bu toplantıdan ne gibi kazanımlar elde etti.

Burhan Özdemir; Kasım ayında Akçakoca’da gerçekleştirdiğimiz organizasyon yılda birkez düzenlenen geniş katılımlı bir istişare toplantısıdır. Bu toplantının amacı ülke içerisinde gündem oluşturan Yatırım Faaliyetlerinin tartışılması ve ülke gündemine katkı sağlamaktır.

Bu yılki toplantıya çoğunluğu İstanbul olmak üzere ülkemizin farklı şehirlerinden 200’e yakın İş Adamı aileleriyle birlikte katıldı. 3 gün süren bu organizasyon siyasi ve bürokratik üst düzey temsilcilerinde katılımıyla amacına ziyadesiyle ulaşmıştır diyebilirim.

Bu toplantıyı Akçakoca’ya getirileri açısından ele alırsak, ilçemiz adına ciddi bir tanıtım olanağı sağladığını umuyorum. Bu sayede birçok kişi Akçakoca ile ilk kez tanışmıştır. Bu organizasyonun Müsiad yönetimi tarafından da takdir toplamış olması sebebiyle Müsiad’ın yıllık Vizyon Toplantısının da Ocak ayı içerisinde yine Akçakoca Sky Tower Otelinde gerçekleştirilmesi kararı alındı.

Benim bu toplantıların Akçakoca’da düzenlenmesini önermemin nedeni tabi ki öncelikli olarak Akçakoca’nın tanıtımına katkı sağlamak ama aynı zamanda ilçemizde önemli bir yatırımı gerçekleştirme cesaretini göstermiş olan Sky Tower Oteli’ne de gerekli desteği vermektir.  Umuyorum faydalı olabilmişizdir.

 

Akçakoca Postası; Sayın Özdemir geçtiğimiz hafta siz Müsiad İnşaat sektör Kurulu Başkanlığına seçildiniz. Bu görev ne anlama geliyor. Hepimizin anlayacağı Şekilde bu konuda bir değerlendirmede bulunurmusunuz. Göreviniz size, Müsiada ve Akçakoca’ya ne gibi olumlu yansımalara sebebiyet vermektedir.

Burhan Özdemir;

Müsiad birçok farklı sektörde faaliyet gösteren binlerce üyeye sahip. Müsiad’a üye olan her bir firma faaliyet gösterdiği alana göre ilgili sektör grubuna dahil edilir ve Müsiad adına faaliyetleri ilgili Sektör Kurulu tarafından izlenir. İnşaat Sektör Kurulu Müsiad’ın en yoğun aday sayısına sahip ve en geniş Sektör Kuruludur. Ülke ekonomisine katma değeri yüksek birçok firma Müsiad içerisinde bu sektör kuruluna bağlıdır.  

Yeni dönemde İnşaat Sektör Kurulu Başkanlığını benim üstlenmem uygun görüldü. Bu bütün işimizin arasında gönüllü olarak sürdürmemiz gereken ve ağırlığı yüksek bir görev. İnşallah Allah utandırmaz ve faydalı olabiliriz. 

 

 

Akçakoca Postası; Sayın Özdemir 11-13 Ocak tarihleri arasında Müsiad Derneğinin üst Düzey katılmının gerçekleşeceği bir toplantının daha Sky Tower otelde düzenleneceğini biliyoruz. Bu toplantının mahiyeti nedir. Kimler gelecek neler konuşulacak.

Burhan Özdemir:

Bu toplantı Müsiad 2013 Vizyon toplantısıdır. Toplantının isminden de anlaşılacağı üzere Müsiad’ın 2013 yılı içerisindeki hedeflerinin ve toplumdaki algısının ele alınacağı bir değerlendirme toplantısıdır. Bu toplantı Müsiad yönetimi kurulu üyeleri ve sektör kurulu başkanlarının katılacağı kapalı bir değerlendirme toplantısıdır.

Akçakoca Postası; Sayın Özdemir Ak partiden milletvekili aday adayı oldunuz. Nerden çıktı siyaset merakı. Bu merak ne zamandan bu zamana sizde hayat buldu.

Burhan Özdemir; Siyaset benim için öncelikle aile büyüklerimden miras kalan bir bayrak yarışı. Rahmetli babam Refah Partisi Meclis üyeliği ve Rahmetli Ağabeyim Ak Parti Meclis üyeliği görevinde bulundular. Bu partilerin kurulum ve gelişim aşamalarında hizmet ettiler. Bende onların mücadelelerine şahitlik ettim. Bu vesile ile küçüklüğümden bu yana, bu milletin evlatlarının Milli birlik ve beraberliğinin temin edildiği, özgürlüklerinin kısıtlanmadığı, hak ettikleri yaşam koşullarını elde ettikleri ve dünyada saygın bir Türkiye’yi inşa ettikleri günlerin hayallerinin tartışıldığı ortamlarda büyüdüm.  

Bugün ülkemizi yıllar öncesinde hayal ettiğimiz seviyelere taşıyan bir hareketin mensubu olmayı ve bu yönde hizmet etmeyi hem inancımın gereği hem de büyüklerimden aldığım yaşam düsturunun devamı olarak gördüğüm için Ak Parti bünyesinde siyasete atıldım.

Allah sağlık ve imkan verdiği sürece de bu hizmet yarışının içinde kalmayı ve faydalı olabilmeyi hedefliyorum.

 

Akcakoca Postası: Sayın Özdemir önümüzde yerel seçimler var. Sizinse adınız Ak Partiden Belediye Başkan aday adayı olarak geçiyor. Bu konudaki değerlendirmeniz nedir. Size bir teklif geldi mi. Gelirse tutumunuz ne olur.

Burhan Özdemir:

Akçakoca Belediyesi için Ak Parti’den aday olabilecek farklı isimler telaffuz ediliyor. Bu bir zenginliktir. Ancak şahsen benim böyle bir gündemim yok. Özellikle önümüzdeki dönem içerisindeki iş yoğunluğum buna müsaade etmez sanıyorum. Memlekete hizmet etmenin birçok farklı yolu var ve İnşallah bende bu manada üzerime düşeni yapmaya gayret ediyorum.

Diğer yandan bu ismi belirleyecek olanlar partimizi Mecliste temsil eden vekillerimiz ve İl ve ilçe yöneticilerimizdir. Çünkü onlar bir yandan halkın nabzını tutup diğer yandan partinin siyasi beklentilerine bizlerden daha vakıflar. Partimizi temsil eden yetkililer en doğru adayı tespit edecek ferasete sahiptirler.

Bu yola gönül vermiş biri olarak bana düşen, alınan kararı desteklemek adına ne gerekiyorsa yapmaktır.

  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.