Öne Çıkanlar Ali Uzun muhtar aday MHP polis aday

Bu haber kez okundu.

FOTO YORUM HABER HAZİRAN 2013
 FOTO YORUM HABER

1-Esvet Sarıoğlu Mühendis Mütaahit; Hani derslerle akıllı adam durakta otobüs beklemez diye. Sarıoğlu ticareti ve beceriyi Belediyenin Satın alma biriminden ticaret adamlarından edindiği tecrübelerini bugün hayata geçirmiş görülüyor. Sol tarafına Belediye Başkanı Fikret Albayrağ’ın kara kutusu Cemi, Sağ tarafına MHP Belediye Başkanı Adayı Okan Yanmazın kozmik odası Turgut u alarak tahterevallinin dengesini oluşturdu. Bu dengelerle istemem yan cebime koy misali ince ince ince siyaset mecrasında yönetim Kurulu Üyesi bulunduğu Ak partiden başkan adaylığına hazırlandığını duyduk. Duyduk ama belkide bize ve diğer üçüncü kişilere duyurdular. Karamanın koyunu sonra çıkar oyunu gibi Esvet Sarıoğlu’nu durakta beklemeyen, çok güzel üçayak oyuncusu misali iki ileri bir geri tarzında değerlendirmekten kendimizi alamadık. Eski Başkan Nazmi Çiloğlu’nun döneminde ilçede büyük olaylara sebep olup imar inşaat sıkıntısı yaşanan Çınar Caddesi üstündeki alanda on parmağında on marifet misali bina ruhsatı alıp inşaatı bitirecek kadar kabiliyet gösterdi. Ne diyelim “ Zengin dağları aşar fakir Düz yolda şaşar” sözünün hikmetini kendisine hatırlatıyor toplum mühendisliği yönündeki manevralarının neticesi olarak kendisini kerhinde olsa bu şekilde değerlendirmek zorunda kalıyoruz.

2-Engin Özensel MHP İl Genel Meclis Üyesi/Eğitimci Eski Kaymakam Vekili; Engin hoca hani bir şarkı sözü vardır” Gidişim suskun oldu ama dönüşüm muhteşem olacak” şeklinde. Her ne kadar bu satırlarda kendisine yapılan eleştirileri hoşgörüyle karşılamadı zamanlar olsada Engin Hocanın bugünlerde trendi yükseldi. Eğitimcilikten gelen Tecrübesi , İlçede Mülki idare Vekilliği yapacak kadar donanımlı olan Özenselin  MHP den Belediye Başkan adayı olması için kulislerde fısıltılar dolaşmaya başladı. İlçede Yıllarca Milli Eğitim Müdürlüğü, Bir o kadarda Kaymakam vekilliği yapan Özensel bencede bu görevi layıkıyla yapacaktır. Sadece Eğitim camiasındaki yetiştirdiği talebeler hocalarına oy verse aileleri ile birlikte Seçimi kazandıracak bir potansiyeli var.Bence de yakışır Engin Hocama. Siyaset bu. Ölümle nikan vakti zamanı olmadığı gibi siyasette neyin ne zaman olacağını kimse şimdiden kestiremez. Hayırlı olsun Engin Hocam…

3:Ercan Akın Eczacı/İşadamı(Ticaret Odası Başkan Adayı) Ercan bey Ticaret odasının seçimlerin başkan adayı olarak yola çıktı. Ancak Guruptan yeterli oyu alamayınca maçın ilk yarısında nakavt oldu. Seçim günü heyecanına yenik düştü. Cebindeki sigarası bitince sigara almaya vakit bile bulamadan çevresindeki dostlarından sigara teminine gitti. Bu kadar efkârlanacak kadar niye bu görevi istedi bilmiyoruz. Bildiğimiz bir gerçek varkı bu kadar stres ve heyecan  bu yaşta Ercan beye iyi gelmez. Seçimlerde talihsiz sonuçla karşılaşmanın deneyimi olarak Ercan beye çok ciddi bir tavsiyemiz var. Her gencin başına  gelen hadse i gibi bu heyacanı bu hüsranlığı yaşadı. Merak etmeyip sabır etmesini tavsiye ediyo ve sigaradan bu kadar zararları varken seçim zamanlarında sigara ihtiyacı hissettirmeyen tıbbi destek almasını Kendisine eczacı olarak tavsiye ediyoruz.

Bahadır Selçuk /Nusret Kırma. Kadrolu Ticaret Sanayi odası yöneticileri. Bahadır Selçuk Babadan oğula geçen miras misali yıllarca Ticaret odasında yönetim kurulunda bulundu. Tüm Seçimlerde rakipsiz ve ikinci alternatif olmadan Nasrettin Hocanın ıslıkla Merkep Araması Misali bu ikili seçildiler. Geçen seçimlerde ise siyah takım elbiseli hatırı sayılan, sözü dinlenen re jön kesenlerle birlikte seçilmişlerdi. İçimde Yılların yorgunluğu var dercesine Ticaret Odası Seçimlerinde seçimi kaybetme heyecanını öylesine yaşadılar ki yüz ifadeleri bunu aşikare gösterdi. Mahkeme Kadıya mülk değilmiş. Yıllardır yönettiğiniz ticaret odasının seçim sonuçlarından Dersinizi alın Ezberinizi yapın. Bu kadar gerilmeye dertlenmeye seçim gecesi dermanı rakı kadehlerinde aramaya gerek yol. Atı olan Üsküdar’ı geçti zaten. Niğde ninde pazarı geçte artık borda kendinize bir Pazar bulursunuz….Kendilerine “Başarmak zirvede kalmak değildir. Başarmak zirveden düştükten sonra yeniden zirveye çıkabilmektir” söylemini hatırlatarak kaybettikleri seçimi hayat tecrübesi olarak kazanım hanelerine dahil etmesini tavsiye ediyoruz. Bu kazanımı elde eden biri olarak “Bu son fasıldır ey ömrüm nasıl geçersen” edasıyla son fasıllarının sonları olmamasını diliyoruz.

HALEF SELEF BAŞKANLAR

Hasan Yanmaz Eski MHP ilçe Başkanı. Şeref MHP yeni ilçe başkanı. Bu ikili bu kadar heyecanlı ve hararetli neyi konuşur diye merak ettik durduk. Hani derlerya yumurtamı tavuktan tavuk mu yumurtadan misali.Bu soruyu herkese sordukları gibi birgün oluşumda katkısı olan Horoza da Sormuşlar. Horoz ben anlamam ben işime bakarım demişya.Halef Selef Başkanların tavukla yumurtayla horozla işlerinin olmadığı bir muhabbeti vardı bu kesin.İlçe Başkanlığından istifa eden Hasan Yanmaz istifa sebeplerinin takipçisi olduğunun sinyalini veriyor gibi geldi bize.Belkide seçimlerde kimi başkan adayı yapacaklarının derin analizini yapıyorlardı. Eh halef selef başkanlar bu kadar hararetli konuyu bula bula cadde ortasında mı buldunuz.Akçakocanın  parklarında,kafelerinde, yer bunmadıysanız Okan Yanmaza sorup öğrenin. Yok Okan Yanmazda bilmez diyorsanız Yılların Eğitimcisi Engin Özensel Hocaya sorun o size çıkar bir yol bulur….?


DR KURTULUŞ ARAT İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ. Dr Kurtuluş arat bir dokun bin ah işit misali ne zaman hal hatır sorulduğunda ”Senin Derdin dert midir benim derdim yanında. Kimselerde gördün mü böyle dert hayatında” dercesine dert küpünü kırıp dert anlatmasıyla biliyoruz. Özellikle Sağlık alanında Mülki idareden aldığı emirleri eksiksiz yerine getirmesiyle de bilinir Doktor Arat. Ama geçenlerde Sky Tower Otelde düzenlenen organizasyonda resepsiyonun orada şeker tabağı elinde şekerciliğe başladığını yeni öğrendik.Y a Doktor Abi katılımcılar hoş geldin demek şeker tutmak güler yüzle uğurlama gerçekten çok yakıştı sana. Bundan sonra Doktorluk kariyerinden daha ileri boyutta bir konuma geldin. Yolun açık şekerlerin tatlı olsun ….

DR MURAT TUZCUOĞLU BERKANT HOŞÇA

Düğün yok Bayram Yok eniştem beni niye öptü derler ya. Dr Murat Tuzcuoğlu yılların doktoru Akçakocada.2009 Seçimlerinde istifa edip Ak partiden Belediye Başkanı aday adaylığı müracaatı kapıdan döndü. Tam Bir halk adamı. Öğrencilere rapor vermesiyle tanınır. Aşırı  sters ve sigara kullanımından dolayı rahatsızlık geçirmişti. Çok kaliteli tütünü bulup filtreli sigaraya kıvamında tütün doldurup içer. Sağlık Ocağının dert babası.Çuhallıdakı Sağlık ocağının her karesinde emeği var. Bugünlerde Sigarayı bırakmış. Sigarasızlığın verdiği haliyeti ruhiye ile kafası barut gibi. Çakmadan alev alan kurumuş ota dönmüş.Nasıl olsa okullar tatil. Öğrencilerde hastalık için müracaat etmezler. Yor ma kafanı be doktor abi yaşadığın kadar mı yaşaya can.

Yanında duran telefon tamircisi Berkant’a gelince. Her cacığa maydanoz olup millete fıkra anlatırken yoğun olduğu günlerde telefon tamir işini aksatabiliyor. Sağolsun senin telefonunu hemen yapıp verseydi sokağımıza biraz zor gelirdin doktor abi. Sahi bizim sokağa telefon muhabbetine kaç defe geldin Doktor abi. Olsun her şerde bir hayır her hayırda bir şer vardır.Hoşgeldin güle güle gene bekleriz diyecem ama.Seni yakında gene görürüz Postane sokağında….

Erol Solak(Potansiyel Belediye Başkan Adayı) Erol Solak kendi Arkadaşlarının deyimi ile Akçakoca nın Amerika’sı diyorlar. Nasıl Demesinler ki her gün onlarca kişiye siyasetini yapar. Akçakoca Taşıyıcılar Kooperatifinin tartışmasız gölge başkanı. Taşıyıcılar kooperatifine Buir oğlunun Ticaret Ve Sanayi Odasına bir oğlunu yerleştirdi. Kendisinin mahiyetinde 100 e yakın kişi istihdam ediyor. Seçim denildiği zaman Kanbersiz düğün olmaz misali her alanda var. Belediye başkanlığı seçimlerinde aday olup geri vitese takmasına rağmen destek verdiği Albayrağ’ın seçilmesinde katkı  o.Teyzoğlu Gürol Sarının biletine kesen o. Yol arkadaşı Gürol Kibarı Kınık köyüne gitmesinde destek olan Hüseyin  Çetini başkanlığa taşıyanda da o. Hayırdır Erol Başkan yıkılmadım ayaktayım mı  diyosun dikkat edin Tek çare Erol Solakt mı  demek istiyosun.Anlamadık gitti.Ama anladığımız bir şey varki Erol Solağı Papua Yeni Ginenenin ıssız adalarına tek başına bıraksan üç ay sonra helikopterle Akçakoca ya  iner.Akçakoca nın Amerika’sı Amerika’nın Obam ası olma deyimini kim bulduysa doğru demiş.

ZİYA DENİZGEZ: Her alanda her amaçta kullanılan İngiliz Anahtarı gibi bir varlık. Akçakoca Spor derdiyle dertlenen bu uğurda meddi manevi ödünler veren bir cengaver. Esentepe Camisinde her tuğlasında her kürek harcında hemen hemen emeği var. Ama hiç kazanan tarafta durmayı beceremedi bu zamana kadar.Okan Yanmazın listesinden Meclis adaylığını kaybetti. Ticaret Odası Seçimlerinde Murat Ünnünün yanında oldu Ünnü kaybetti. Bugünlerde Fikret Albayrağ’ın kankisi gibi o restoran senin bu restoran benim aslan sütünü içip aslanlaşıyo. Valla kime emek verdiyse  bu cengaveri yanından ayırmayanlara Allah Kolaylık versin.Kendi başını bağlamayan gelin başı bağlarmış derlerya.Ne yapsın Ziya bağlarken düğümleri sıkı atmaya kıyamıyo.O zamanda düğümler çözülüyor. Denizgez e birisi düğüm atmasını öğretsin…

Mustafa Okutan Mucit Siyasetçi:Mustafa Okutan Türkiye Genelinde Çıktığı yarışmada Kendini Türkiyeye tanıtıp anlattı ama dava arkadaşlarına bir türlü anlatamadı. Jiletçek ismiyle icat ettiği aparat bugün Düzce ilinin Kosgeb projesinde yılın aparatı olarak lanse edilsede başarısını bir türlü pekiştiremedi. Yol arkadaşlarının kendisine yaptığı siyasi salvoyu daha hazmedemeden ikinci Salvoyu da Kızılay atamasında yedi.Güvendiği inandığı dağlara kar yağdı yürüdüğü yollarda çakıl taşları nasırlarına kadar hissettirdi kendisini.Katil Balinalar olarak bilinen balıklar fok balığına saldırdığı zaman foko yaklaşık 80 metre havaya fırlatır.80 Metreden denize beton zemin şiddetinde etkiyle suya çakılan fok sersemleşir. Balina da bu safhada avını ham yapar. Dava arkadaşları Okutanı kaç metreye kadar yükseltiler onu kendisine sorun. Âmâ Ne İsaya Ne Musa ya yaranamayıp ortada kaldı. Akçakoca nın Yeni Tayyip Erdoğanı olarak değerlendirilse de kendisine”Sabır acıdır medyası tatlıdır”nasihatından başka söyleyecek sözümüz kalmadı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.