Öne Çıkanlar Düzce kırmızı mikrofon son dakika haberi MHP aday

Bu haber kez okundu.

ŞÜKÜRLER OLSUN YARIM ASIRLIK DERT BİTTİ
 Belediye Başkanı Fikret Albayrak umutsuz vaka olarak gelişen  kanserli hasta gibi  her zaman sorun olan meseleyi “ kimyasal tedavi” ye bile cevap veremez hal de iken hastalığı sinir merkezlerine dokunmadan muhatapları mağdur etmeyecek ameliyatla  acil ve kalıcı çözümlü  şifa  üretti.
      

Önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan sapak mevkiinde inşa edilen Şehirlerarası otobüs terminalindeki işyerleri için ihale süreci başladı. İlçe Trafik komisyonu Kararı dahilinde ilçemizde çevre il ve ilçelere yolcu taşıyan minibüs işletmeleri tek çatı altında aynı işyerinde birlikte faaliyet göstermemesi ön şart olarak öne sürüldü.

ALTMIŞ YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ

Konu ile ilgili açıklamada Bulunan Başkan Fikret Albayrak” Bu altmış yıllık bir sorundu. Bu sorunun tek çözümü vardı oda Terminalden hizmetin sunulmasıydı. Bizde bu sorunu gördük. Akçakoca Kamuoyu çok iyi hatırlar. Bu yolcu taşımaca lığı faaliyeti ilçemizde hatırlamak istemediğimiz gelişmeleri maalesef yaşadık. İlçemizde altı yetki belgesi olan işletme var. Bu işletmeler tek yazıhaneden tek işyerinden adaletli bir şekilde yolcu taşıma hizmeti verebilecekler. Ben kendilerine , ticari teşebbüsü ve kurumsal kimliği olan her yetki belge sahibinin huzur içinde yasal teminatla tek işletme halinde faaliyet gösterecekleri bir beyanla gelmelerini istedim. Müteşebbislerde bu yönde gerekli anlaşmayı yapıp protokol ile bize başvuracaklar. Bizde bu birlikteliği yasal ve idari teminat altına alacağız” dedi.

ŞEHİR İÇİ BİLETLERİ 1,7 LİRADAN 1.2 LİRAYA DÜŞÜRÜLDÜ

Başkan Albayrak Yaptığı açıklamada” Şehir içi bilet fiyatını 1,7 liradan 1,2 liraya düşürdük. Bu uygulaman ilk safhası. Şehir merkezinden terminale giden otobüslere yönelik servisler hizmetlerine son verecektir. Gece saatlerinde şartlara göre ilçemize gelen yolcuların şehir merkezine ulaşmaları yönünde bir çözüm üretiyoruz. Kimse mağdur kalmayacak kimsenin hakkını hukukunu kazancını heder etmeyeceğiz. Sapak Terminalden Düzce ve çevrelerine gidecek yolculara bugünkü fiyattan bir lira indirimle ücretlendirme yapılarak vatandaşın bu uygulamadan maddi kaybı olmamasının önüne geçeceğiz. Ben ilçemizde yetki belgesi olan kurumsal ve diğer ticari faaliyette bulunan Minibüs esnafının bu yaklaşımından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Son güne kadar anlaşma sağlanmaz herkes kendi niteliği ile ihaleye girerse O zaman biz Bu işi Belediye olarak üstleniriz. Yeni terminalden belediye bünyesinde teşebbüsle yolcu taşımacılığının bilet satış noktasını faaliyete sokarız. Umarız Böyle bir girişim içinde olmayız” dedi.

 

         MÜTEŞEBBİSLER TEK SES TEK YÜREK OLDULAR.

         Edinilen Bilgiye göre ;Özgüven Turizm ,Akçakoca Birlik, Sınırlı Sorumlu Parlayan Kent Akçakoca Motorlu Taşıyıcılar Koop ,Akçakoca Turizm ,S.S. Düzce Minibüs Otobüsle  Mot. Taş. Kop. imzalı protokol Belediye Başkanlığını sunulması yönünde bir uzlaşma sağlandı.

         Edinilen bilgiye göre Sözlü ittifak ile yapılan anlaşma gereğince Müteşebbislerin yazılı olarak belediye Başkanlığına sulanacak anlaşma ya göre ”Kurumsal Ve Ticari işletmeler olarak Ayazlı Mahallesindeki İnşa Edilen Şehirler Arası Otobüs Terminalinde beş firma olarak aramızda bir işyeri ihalesine girmek üzere mutabakata vardıkları öğrenildi.

         MÜTEŞEBBİSLER KURUMSAL ÇATI ALTINDA BİRLEŞECEKLER

Yetki belgesi olan Beş firma olarak tek işyerinde ihaleye katılma sürecinden sonra Kurumsal ve Ticari işletmeler olarak Şirket veya Kurumsal birliktelik sağlayarak Akçakoca halkına birliktelik içinde hizmet verme yönünde yapılan sözlü mutabakatı yakın zaman içinde kurumsal ticari hüviyete dönüştürme yönünde mutabakata varıldığı öğrenildi.

                   ANLAŞMAYI BOZAN TARAF 300.000 ÖDEYECEK

Anlaşmaya varan ticari ve Kurumsal İşletmelerden bir müteşebbisin yukarıdaki anlaşma maddelerine umamaması halinde  ise Akçakoca Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Terminal Yönetmeliği dahilinde bulunan İdari Adli ve Tazmin yaptırımlarının tümünü peşinen kabul ettiğine, Anlaşmayı bozan ticari ve Kurumsal işletme anlaşmaya devam eden işletmelere 300.000(Üçyüzbinlira) bedel ödemeyi kabul etmiş sayılır şeklinde tazmin hakları belirlendi.

         Anlaşmaya aykırı davranarak ikinci bir işyeri talebinde bulunan, Terminal harici olarak yolcu taşıma ve diğer faaliyetler içinde bulunmaya teşebbüs eden Ticari Ve Kurumsal İşletmeler anlaşmaya devam eden kurumsal vi ticari teşebbüslere karşı tazmin ve diğer oluşacak kayıplarını ödemeyi peşinen kabul ederler şeklinde bir uzlaşma ile elde edilen hakların devamlılığı vurgulandı.

         ANLAŞMA DAN YASAL GÜVENCE BEKLİYORLAR

         Belediye Başkanlığının İlçemizdeki yolcu taşıma işletmelerinin bir işletme altında toplaması uygulamasını yukarıda isimleri olan ticari ve kurumsal işletmeler olarak kabul ediyoruz. Ancak Kabul edilen bu anlaşmanın gelecek tarihlerde Başkanlığın anlaşma maddelerimizin teminatı, sürekliliği ve yapılacak olan yasal yaptırımla anlaşmaya varan kurumların haricinde ikinci bir işletmeye ruhsat ve işyeri verilmemesi yönünde idari yasal düzenleme taleplerinin oldukları belirtildi.

ANLAŞMAYA ÖZGÜR SEYAHATTA DAHİL EDİLMEK İSTENİYOR

         Varılan Uzlaşma uyarınca”Yukarıda ki anlaşma maddelerine uymayan Akçakoca da yetki belgesi bulunup anlaşma protokolünde imzası bulunmayan Kurumsal  ve  Ticari İşletmeler (Özgür Turizm)protokolde belirtilen şartlara uyması halinde Belediye Başkanlığının onay ve taktiri ile ihale ye başlangıç sürecine kadar bu anlaşmaya katılma haklarına sahiptir.” Maddesi eklenerek birliktelik amaçlandı.

         Yapılan Anlaşmanın Başkanlık Makamına sunumundan itibaren”Dilekçe nin Başkanlık Makamına verilmesinden sonra anlaşma maddelerine uymayan işletmeninde resmi talep yürürlüğe girdikten sonra yukarıda imzası bulunan iştirakler tarafından anlaşmaya dahil olma talebi kabul edilmeyecektir”. Şeklinde düzenlendi.

Akçakoca Özgür Seyehat Otobüs İşletmesi nni bu protokole ve anlaşmaya dahil olmadığı öğrenildi. Görüşmelerin sürdürüldüğü anlaşma ve talep dilekçesinin belediye başkanlığına verilinceye kadar görüşmenin süreceği belirtilerek ilgili fermanında bu birlikteliğe dahil olacağı bilgilerine ulaşıldı.

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.