Öne Çıkanlar Düzce kırmızı mikrofon son dakika haberi MHP aday

Bu haber kez okundu.

BU BAŞKANI BURDAN İNDİRMENİZ ÇOK ZOR
 Yaşar Yakış Ak Parti Düzce Milletvekili. Eski Dışişleri Bakanı Diplomat emeklisi. Başbakanın Abi Dediği kişi. 2002 yılından 2011 yılına kadar milletvekilliği yaptı. Âmâ bu kadar sene Fikret Albayrak ı bu makamdan indirecek bir isim yetiştiremedi. İsim yetiştiremediği gibi bu kadar güçlü olduğu zamanda bile partisinin belediye başkanı nın seçtirecek gücü kudreti bulamadı. Ak Partili Yaşar Yakışa rağmen CHP li Fikret Albayrak seçilmeyi başardı.
Asker ocağı malum peygamber ocağı. Askerin biri nöbet mahallinde büyük asbestini yapmak için sıkışır. Ancak nöbeti bırakmakta istemez. Tüfeğini yana koyup başlar necasetini yapmaya. O anda nöbetçi subay devriyesinde bu hali görür. Askerin Tüfeğini alıp nöbet mahallinde böyle bir eylem yapmasına çok kızar.
Askerde korkutan ne yapacağını bilemez. Komutan emir verir ”Nöbet mahalline yaptığı necaseti yemesi için emir verir. Asker korktuğundan bu emre uymak işit başlar necasetini yemeye. O arada komutanın bir boşluğunu yakalayıp Elinden Tüfeğini alıp komutana doğrultarak “Eğer kalanında sen yemezsen seni vururum” der.
Komutan askerin gözlerindeki hissi görüp can havliyle kalan necaseti yer. Komutan Askere ”Bu aramızda kalsın sakın kimseye söyleme “deyip olayı geçiştirir. Asker terhis olur bir devlet dairesinde göreve başlar. Komutanda emekli olup o daireye gelince askeri hatırlar.
Sorar Askere ”oğlum ben seni nerden tanıyorum” diye.
Askerde” Komutanım ben sizin askerinizdim ”diye cevap verir.
Komutanda kendisine ”benim çok askerim oldu hangi birlikteydin devren kaçtı diye “ sorar.
Asker komutanın yanına gelmesini kulağına söyleyeceğin söyler komutanına. Komutan yaklaşınca” Komutanım biz seninle nöbet mahallinde bir necaset yedik ye. Hah o asker benim” der.
Ey Osman çakır; Yerel Bazda hısım akrabalarla yaşadığın çekememezlik, tahammülsüzlük ve Ak partiyi Akçakoca da kuran zihniyetin Tahakkümünü bitirdin. O kadar büyük hizmet ki bu Akçakoca’da artık Ak parti birilerinin babasının malı değil. Sulta yıkıldı koskoca iktidar partisi ise birilerinin güdümünden çıktı.
Ama sakın sakın hak etnik milliyetçilik duygusunu yaşatarak bir yönetim belirlemeyin.
Sakın ha Kinim dinimdir zihniyetinin devamı olacak şekilde on yıldır bu partiyi esaret altına alan kişi kurumlara karşı intikam alma hissiyatında olmayın.
Eğer kinim dinimdir zihniyeti ile devam edilir etnik köken, nefis ihtiras ve beklentilere göre ak partide bir şekillenme içine giderseniz 2014 yerel seçimlerinde Belediye başkanlığı hayaliniz suya düşer. Fikret Albayrak o makama paşa paşa oturur. Bu seferde oturursa 2019 yılında Ankara ya gitmek için yola çıkmazsa kolay kolay kimse onu oradan indiremez.
Mustafa Okutanla çıktığınız yolda şimdi yok akrabalık bağları yok zar yok zurt meselesi ile istikametini şaşırıp hareket ederseniz Chp li Albayrağ’ın ekmeğine 100% orjinel Dadalı Köy terayağını sürmüş olursunuz. Bunuda birileri biryerlere not etsin.
Şimdi gelelim Fikret Albayrağ’ın seçimde Başkanlık makamından indirilemeyeceği kavramına.
Ak Parti Akçakoca İlçe başkanlığı nını görevden el çektirilmesi hadisesini herkes yazdı çizdi.
Yağmurdan kaçarken doluya yakalanma hali gerçekleşirse Akçakoca’da seçimlerin mutlak galibi CHP ve Fikret Albayrak olur.
Osman Çakır ile Mustafa Okutanın bu süreçte yaşadığı halin perde arkasında gelişen o kadar plansızlık var ki.
Bir Kere Mustafa Ezerin ve akabindeki yönetimin görevden alınması Fikret Albayrağ’ın gündüz haylinde gece rüyasında yaşadığı en umutsuz bir vakıa olduğunu sağır sultan duydu.
Bu sürecin Ak Parti adına iki kazanımı var.
Birincisi bir iki kişinin güdümündeki “Kinim Dinimdir” mantığıyla siyaset yapanlara “Bu teşkilatla bu yapıyla Ak partinin ilçede seçim almazı mümkün değil” düşüncesi bertaraf oldu.
İkincisi ise Osman Çakır 2014 yerel seçimlerde başarılı olmak için tüm riskleri alıp elini taşın altına koydu. Bir musibet bin nasihatten evladır misali seçimlere girerken musibet gibi görünen bu halden doğan gelirimden kaynaklanan enerjiyi sinerji olarak değerlendirse ne ala. Yok geçmişe dönük içindeki hisleri hayat bulması yönünde bir ilçe başkanı ve teşkilat oluşturursa bu seçimler Fikret Albayrağ’a hayırlı olsun diyorum. Bu yazıyı herkes not etmeli.
Sayın Çakırın zaman zaman Dillendirdiği MHP adayı Okan Yanmazı partisinden aday göstermesi durumunda tarihi bir hata yapar. Erol Solak Faktörünün MHP den aday olması durumunda ise seçimler Fikret Albayrağ’a hayırlı olsun diyorum bunu da birileri not etsin.
Hayatta insan dostu ve dost olarak göreceği kişiyi hastanede, düğünde hapishanede ve hayatının en kritik anında görmek ister.
Fikret Albayrak ta cenazede, düğünde cemiyette her anlamda aktif bir kişi. Seçmenlerini ve hemşerilerini Hastanede, Hapishanede, cenazede, Düğünde, Hac Yolculuğunda, Gezi Organizasyonunda hele hele Umreye giden hacıları yolcu edip o Organizasyonlarda siyasi, insani islami ne derseniz deyin var. Yolcuları uğurlayıp hastaların manevi dertlerini dinleme erdemi gösteriyor. Bugüne kadar bu işlerden bihaber olan Ak parti teşkilatı ve Sayın Çakır bu işleri göz ardı ederse Bu seçimleri Fikret Albayrağ’ın elinden kimse alamaz.
Hani Derlerya Hayat devam ediyor diye.
Evet hayat devam ediyor.
Ben yukarıda ki endişelerimin çoğunun gerçekleşeceğini tahmin ediyorum. Etnik kökene göre ilçe başkanı, etnik kökene göre Belediye başkanı tespit ederek bu memlekette siyasete hakim olan bir takım azınlık etkin kökene göre yönetim belirleyecektir.
Akçakoca da etnik kökene göre yapılan yönetim tarzı Suriye’de Nusraynilerin %9 olmasına rağmen % 91 hükmetmesi gibi bir tabirle anlatılabilir.
Irakta ise Saddam Hüseyin’in çok küçük bir kesimi temsil etmesine rağmen büyük bir kitleye hükmetmesi nin akıbetini her yerde gördük.
Kim ne derse desin. 2014 seçimlerin en büyük, en kuvvetli adayı Fikret Albayrak.
Albayrağ’ın karşında Ak parti etkili toparlayıcı ciddi bir isimle zeminin oluşturamadığı görülüyor.
Osman Çakır en son Okan Yanmazı partimizden aday yayıp seçimleri alırız dediğini diyorlar.
Koskoca iktidar partisi on yıldan fazla iktidarda ilk Belediye Başkan Adayını Eski Doğruyol’u olarak belirleyip seçimleri çok zor kazandığını unutmayalım.
Şimdi iktidarda üçüncü yerel seçimde bir tane vizyon sahibi adam yetiştirememişsin.
Az olalım biz olalım bizimle olalım mantığıyla Partiye katılımları Efendisine Biat edecek köle girip görüp korkutmuş bu ilçede ak partiye hükmedenler.
Sonuç ortada. Kinim dinimdir deyip, Etnik kökenleri baş tacı edip, kendi ego ve nefislerine doyumsuz tatlar yaşatma adına ilçenin kaderine yön veren ak partiyi 2002 den itibaren kuran, yöneten, sahiplenen, kapılarını işine gelene açıp işine gelmeye açan zihniyetler. Bittiniz artık bunu kabul edin. Bittiniz artık bu milletin seçilmiş vekillerine ağzınıza geldiği gibi konuşma hakkını kendinde gören zavallılar. Bittiniz tükendiniz bu sizin son faslınız. Bu hallerinizden Dolayı Chp belediye başkanın lığını kazandı.
Aklınıza başınıza alamayacak kadar kinim dinimdir le hareken ettiğiniz sürece etnik kökenlere göre milleti yükseltip aşağıladığınız sürece Akçakoca Belediye Başkanlığı Makamını CHP li Fikret Albayrağ’a istediği sürece tapularsınız tapular.
He Sayın çakır ve bugün Ak partide iradeye sahip olan etkili etkisiz, yetkili yetkisiz ahali. Bu mecnunun size son bir tavsiyesi var. Mecnun Bey veren li yerli manavlardan. Sözü ne kadar itibarlı olur bilmem amma…
Okan Yanmazla Erol Solakla veya başka bir ithal adayla seçime girmek zorunda kalırsanız yol yakın ve kestirme. Fikret Albayrağ’ı çağırın partinize davet edin. Kabul ederse anlaşırsanız 2014 yerel seçimlerinde üç il genel meclisiyle birlikte 10.001 oyla belediyeyi kazanırsınız.
Benden söylemeyi. Bu tavsiye ve tespitleri nazarı itibara almazsanız siç bu seçimleri Albayrağ’ın elinden alamazsınız vesselam.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.