Öne Çıkanlar akçakoca gazeteciler cemiyeti zafer akbaş plaj Anadolu otoyolu yalı mahallesi

Bu haber kez okundu.

HALKA HİZMET HAKKA HİZMET ANLAYIŞINDAYIZ.

 Akçakoca Postası: Önümüzde ki seçim, mahalle ve köy çalışmaları ne alemde siyasal kritik yapar mısınız?

İbrahim Bilgin: Kurulduğumuz, 14 Ağustos 2001 tarihinden bu güne Ak Parti olarak hiç durmadan Mahalle ve köy çalışmaları sürdürmekteyiz. Bu yüzden çalışmalarımız İl ve İlce teşkilat mensupları, bazen milletvekili ve Bakanlarımız, bazen Belediye Başkanları, İl Genel Meclis veya Belediye meclis üyeleri ile olmuştur. Biz halka hizmet hakka hizmet düsturuyla siyasal yapan aynı zamanda da iktidar partisi olarak, zaten sürekli çalışma içindeyiz. Bu çalışmalar doğal olarak, seçim dönemlerinde daha yoğun oluyor. Bizde önümüzde ki seçimlerde başarılı olmak adına Genel Merkezin önerdiği sistemle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu Doğrultuda özellikle seçmenlerimizle yüz yüze görüşerek, partimizi, projelerimizi ve hedeflerimizi anlatıyoruz.

Akçakoca Postası: Organize Sanayi demircilik ve üçüncü mendirek konusunda neler söyleyeceksiniz. Sanayi mi Organize Tarım mı? Akçakoca ‘ya Demir Çelik kurulması 4700 ekili fındık bölgesi sanayiye ayrılıyor mu? Bunları onaylıyor musunuz?

İşsizlik

İbrahim Bilgin: Özellikle şunu tespit edelim. Nüfus kâğıtları incelendiğinde 2000 yılında nüfusumuz 44.000 ler civarındayken 2009 da 38 bin e 2011 yılında 37 bine düşmüştür. Kısacası göç veren bir İlçe haline gelmekteyiz. Oysa hep Akçakoca’yı Türkiye’nin gözde yerlerinden biri, Karadeniz’in incisi olarak kabul etmekteyiz. Bunula da gurur duyuyoruz. Öyleyse özellikli iyi yetişmiş gençlerimizin bu şirin İlçeye hizmet etmesini sağlamalı, bu ilçenin gelişmesine fırsat tanıyacak yatırımları yapmalıyız. Bu nedenle de Organize Sanayi bölgesine ihtiyacımız vardır. Bizim coğrafi yapımız ve konumumuz hem turizm, hem tarım, hem de sanayi yapmaya müsaittir. Yeter ki biz bunları doğru planlayalım, çevreye ve doğaya zarar vermeyecek sanayi yatırımlarını ilçemize çekelim.

Üçüncü mendirek , bir çok işlevi olan projedir. Bu proje uygulandığı takdirde, hem balıkçı barınağının daha korunaklı haline gelmesini sağlayacak, hem de bir turizm alanı oluşturacaktır. Kumsallarımıza ve falezlerimize zarar vermemesi bizim de önceliğimizdir. Bu günkü teknolojik imkanlarla yapılacak çalışmalar ile hazırlanacak olan ÇED raporunun kamuoyunu tatmin edeceğini düşünüyorum. Ortaya çıkılabilecek zararların önlenmesi konusunda, biz de hassasiyetle takipçisi olacağız.

Akçakoca Postası: Bu yıl fındığın yok yılı yanma ve haşlanma olmadı. Üretici için yokluk aynı zamanda afettir. Bu konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz. Üreticinin bankalara borçları yüzde 5 faizle seneye ertelenmesi komsunda neler yapıyorsunuz.

Fındık: Hükümete ilettik

İbrahim Bilgin: Evet.  Maalesef Bizim tarımsal ürünümüz fındık bazı yıllar bol, bazı yıllar ise az oluyor. Bu durum bizim yıllardır yaşadığımız bir gerçektir. Hükümetimiz her zaman çiftçinin yanında olmuş ve onları her zaman destelemiştir.  Tarım sigortaları kanunu  ( TARSİM)’ i yürürlüğe koymuştur. Ancak taktir edersiniz ki bu da Anayasanın eşitlik ilkesi doğrultusunda hazırlanan yasalar ve uygulanan yönetmelikler ile oluyor. Biz Akçakoca ‘nın bu yılki durumunu ilgili kurumlara ilettik. Onlarda çalışmalarını yapıyorlar. Kanun ve mevzuat hükümlerine göre uygulamalar yapılacaktır.

Akçakoca Postası: Son kez olarak siyasal değerlendirmeniz nedir?

Akçakoca’ya Ak Belediyecilik Gelecek

İbrahim Bilgin: Bu çok geniş anlamlı bir sorudur. Biz Ak Parti olarak, tüm teşkilat mensuplarımızla birlik ve beraberlik içinde halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Karadeniz’in İncisi güzel Akçakoca’ mızı tekrar Ak Belediyecilikle oluşturmak istiyoruz. Çok sorgulayan kırılgan bir seçmen kitlemiz var. Önce onları çok iyi anlamaya çalışıyoruz. Herkesim den herkesi dinliyoruz. Onların vizyonlarına, beklentilerine cevap verecek projeler hazırlıyoruz. Biz hükümet partisiyiz. Hükümetimizi arkamızda olduğunu , bu imkandan Akçakoca’yı yararlandırmak gerektiğini anlatacağız, sadece projeleri değil, onların kaynaklarını da anlatacağız.

2005-2009 yılında su sorununu çözdük

Koalisyon dönemlerini çıkarırsanız son kırk yılda iktidar partisinden olan belediye Başkanlığı süresi on yıldır. Biri anavatan Patisinin ilk dönemi olan 1984 -1989 arası ilçenin kanalizasyon sorunu çözülmüştür. 2004-2009 arası Ak Partini ilk dönemi ilçenin içme suyu şebeke sorunu ve içme suyu barajı projesi sorunu çözülmüştür. Her iki dönemin yatırımları toplam parasal olarak, diğer 30 yılda yapılandan daha fazladır. Üstelik bu dönemler de ki yatırımların önemli bir kısmı Bakanlık bütçelerinden karşılanmıştır. Diğer dönemlerde ise belediyenin malları satılarak ve borçlanılarak hizmetler üretilmeye çalışılmıştır.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.