Öne Çıkanlar son dakika haberi kırmızı mikrofon Düzce aday eray aktaş

Bu haber kez okundu.

HAYIRLISIYLA ADAY ADAYIYIM
 Önce Cüneyt Yemeneciyi kendi lisanı ile kendini anlattığı özgeçmişini paylaşalım.

CÜNEYT YEMENİCİ KISA ÖZGEÇMİŞ

4 kasım 1980 tarihinde Akçakoca’da doğdum. İlk ve ortaöğrenimimi Akçakoca’da tamamladıktan sonra Kabataş Erkek Lisesini kazandım. Yüksek öğrenimimi Marmara Üniversitesi Eczacılık fakültesinde tamamladım.

Vatani görevimi  2003-2004 yıllarında Aydın’da yedek subay olarak tamamladım. 2005 yılında Nimet Eczanesini açarak Akçakoca halkına hizmet vermeye başladım. 2009 – 2011 yılları arasında Eczacılar odası ilçe temsilciliği görevinde bulundum. 2009 yılından itibaren T.O.B. B Düzce genç girişimciler kurulu kurucu üyeliğine seçildim ve halen T.O.B. B Düzce genç girişimciler kurulu başkan  yardımcısı olarak görev yapmaktayım.

2013 yılındaki Ticaret odası seçimlerinde Akçakoca Ticaret ve sanayi odası meclis üyeliği ve yönetim kurulu üyeliğine seçildim. Sayman üye olarak görevime devam etmekteyim.

Aktif siyasete 2005 yılında Akparti  Akçakoca ilçe teşkilatı yönetim kurulunda görev alarak  başladım. İki dönem başkan yardımcılığı, bir yıla yakın vekaleten ilçe başkanlığı görevini sürdürdüm. Bu dönemde de Akparti belediye başkan aday adaylığımı ilan ettim. Evliyim ve bir kız çocuğum var.

Akçakoca Postası: Ak Parti Aday adaylığı fikri nereden çıktı?

Yemenici:  Uzun Süredir teşkilatın içindeyim. Dünden bu güne Ak Partiliğim. Ak Parti Genel Başkanına kalpten gönülden bağlıyız. Hizmet odaklı, insan odaklı siyaset anlayışı herkesi etkilediği gibi bizi de etkiledi. Doğduğumuz, büyüdüğümüz ve sadece eğitim süresinde buradan ayrıldığımız ve eczacı olarak Akçakoca halkına hizmet ettiğimiz Akçakoca’ya aşığız. Buraya hizmet etmek istedik.  Yaptığımız iştişareler sonucunda aile, arkadaş ve partinin ileri gelenleri  İştişareler sonucunda böyle bir yola çıkmamız gerektiği düşüncesi oluştu. Hayırlı bir niyetle çıktık, akibetide hayırlı olur inşallah.

 İnsanlara hizmet etmek çok önemli bir şey. Sorumluluk ta gerektiriyor. Bu işin vebalide var. O vebalide iyi taşımak gerekir. Ak Parti belediyecilik anlayışını tekrar burada yaşatacağız. İnsan ve hizmet odaklı Sayın Başbakanımızın 1994 te başlattığı siyaseti Akçakoca’da başlatacağız.

Akçakoca Postası: Siyasete sizi tetikleyen nedir?

Yemenici: Ben eczaneyi açtığım dünden bu güne kadar bu tarz faaliyetlere özen gösterdim. Bu topraklar seni yetiştirdiyse seninde bu topraklara ödeyeceğin bir borcun var. Millete ve devlete borcumuz var. Başbakanımız gecesini gündüzünü katarak günde 3-4 saat uyku ile ülkesi, milleti için çapalıyor. Bizde buna bir omuz atmak. Daha yukarılara taşıyabilmek için yola çıktık. Sadece insanımıza hizmet etmek tir. Amacımız gayrimiz yoktur.

Akçakoca Postası:  Belediye başkanı olarak seçilirseniz ivedi olarak çözülmesi gereken sorun nedir?

Yemenici: Resmi süreç başladığında bu projelerimi açıklayacağım. Bu ihtiyacı nereden gördük.Biraz insan odaklı belediyecilik anlayışının eksik olduğunu gördük. Ben şurası böyle, şöyle diye demeyeceğim.Yada mevcut başkanla ilgili olumsuz söyleyecek bir şeyim yok. Yaptıkları ortadadır. Millet zaten cevabı verecek. Olumlu veya olumsuz. Bizde projelerimizi ortaya koyacağız. Şu anda bu projelerimizi söylemenin erken olduğunu düşünüyorum.

Akçakoca Postası:  Vekilin Aktaş köyünden olması sizin de aynı köyden olması etik olmaz diyenler var. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yemenici:  Partinin tüzüğünü iyi biliyorum. Tüzükte öyle bir şey yazmıyor.  Evet Aktaş’lığım, bununla da gurur duyuyorum. Ben Akçakocalıyım.Osmanlıyım. Bir o kadar Beyören’li, Çayağzı’lı, Karatavukluğum.  Bu ilçenin her mahallesinde, her köyünde top koşturduk. Tüzükte öyle bir şey yazmıyor. Bu dezavantaj değil, avantaj olacağını düşünüyorum. Ben Beyörenli, Çayağzılı olsaydım yine de aday adayıydım. Böyle bir kriterin olmaması lazım zaten siyasette.Eğitimiyle,toplumda edinilmiş konumumla kendimi hazır ettiğim için bu yola soyundum.

Akçakoca Postası: Yemenici kendini beğenmiş,mütevazi olmayan , toplumda çay içmeyen türünde hakkınızda eleştiriler var. Bu konuda açıklamanız nedir?

Yemenici: Yapılan yorumlar isimsiz olduğu zaman bunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Bir insan kimliğini ortaya koyarak bir eleştiri yapıyorsa bunu dikkate almak lazım.Diğerlerin de ciddiye alınır ama kimlik ortaya koyanları daha çok çiddiye alırım.

Bu belki bir ön yargı. Bu yargıyı oluşturduysak bunu kırmasını da biliriz. Bunu önyargı olarak düşünüyorum. Bir insanın sacını, sakalını beğenmezsin ama insanların iç dünyasına girmek lazım. Bu yargıyı yapan kişilerle belki gönül gönüle ilişkimiz olmamıştır. Onlar bu noktada benimle bir şey almamıştır. Ben onlarla bu noktada bir şey almamışımdır. Nüfusumuz neyse o kadar insanla hasbihal olmaya çalışıyoruz.  Bu yargıyı söyleyenler bana söylediklerinde benimle tanıştıktan sonra bu yargıların yıkıldığını gördüm. Onun için insanları tanımak lazım. Biz maddiyatımızla öne çıkmadık. İnsanlığımızla yola çıktık. Buna diyecek başka bir şeyim yok.

Akçakoca Postası: Görevden alınan yönetimin yerine yeni bir yönetim seçildi. Yeni yönetim 2014 yerel seçimlere ne kadar hazır?

Yemenici: Şunu söylemek istiyorum. Ben teşkilat kültürünü almış bir insanım.  Teşkilatın görevden alınma gibi bir durum yoktur. Bu partiye gönülden bağlıysa Yönetim Kurunda olsa da çalışacak. Olmasa da çalışacak. Belediye Başkan adayı olsa da çalışacak, olmasa da çalışacak. Biz o tarz bir teşkilatçıyız.  Biz her zaman partimizin hizmetindeyiz. Bu gün görevli olan arkadaşların azimle çalışacaklarını hiçbir şüphem yok. Görevden alınan arkadaşlarında çalışacaklarını şüphem yok. AK Parti camiası olarak canla başla çalışacağız. Bu seçimi kazanarak Sayın Başbakanımızın 2009 yerel seçimlerin de Akçakoca’yı kaybedildiğini öğrendiğinde ne kadar üzüldüğünü biliyoruz Bu seçimlerde bu mutluluğu ona yaşatacağız.

Akçakoca Postası: Ak Parti yönetimin sizin diğer adaylardan farklı olarak neyi tercih etmeli?

Yemenici: Benden başka bir aday adayı daha yok. Yâda ben bilmiyorum. Burada öncelik anketler olacak. Nasibinde varsa olur. Benim en büyük avantajımın gençliğim olduğunu düşünüyorum. Bu gönlümü koyarak geliyorum. Bilgi birikim zaten cv de yazılıyor. Çıkacak aday adayları hepsi birbirinden değerli olacağını düşünüyorum.

Akçakoca postası: Size böyle bir görev tebliğ edildi. Okan Yanmaz, Erol Solak, Fikret Albayrak faktörü var. Ne düşünüyorsunuz?

Yemenici: Bu saydığınız isimlerin hepsi değerlidir, abilerimdir. Bu bir siyasi yarış. Bu yarışın içinden inşallah çıkacağız. Kendi potansiyelimizi biliyoruz, güveniyoruz. Bu potansiyeli harekete geçeribileceğimizi düşündüğümüz için bu yola çıktık. Kimse ile kişisel bir derdim olmadı. Eğer bu kişilerde aday olmazlarsa desteklerini almaya çalışacağız. Olurlarsa da tatlı bir rekabet içerisinde bu yarışı sürdüreceğiz.

Akçakoca Postası:  Aday olmanız durumda MHP den birisi CHP’ den birisi var karşısında. Bunların karşısında kazanabilecek hangi güveni buluyorsunuz.

Yemenici: Ak Parti Akçakoca’da çok güçlü bir partidir. Oy oranı ile belli. Bu makamı 100 kişi ister ama bir kişinin olacak. Biz burada herkes ile kan bağı, akrabalık, komşuluk ve ticaret bağı olan insanlarız. Saydığınız isimler aday olmazlarsa Desteklerini isteyeceğiz.

Akçakoca Postası: Seçimi kazandınız. 5 Yıldan farklı olarak ne getireceğinizi düşünüyorsunuz?

Yemenici: Bunu inşallah adaylık noktasında açıklayacağız. Çok şaşırılacak projeler ile geleceğiz. Bunları bir sonra ki aşamada açıklayacağım.  Biz Akçakoca’nın her kesimine aynı anda aynı zamanda eşik bir şekilde hizmet edeceğiz. Bir tarafı bir tarafına ayırmayacağız. Bu eksikliği görüyoruz.  Doğusu-batısı, kuzeyi- Güneyi eşit şekilde yaklaşacağız. Projelerimizi uygulayacağız. Turizm kenti diyoruz. Nasıl bir turizm kenti olacağını göstereceğiz. İnsan ve hizmet odaklı olacak.

Akçakoca Postası: Sizi neden tercih etmeleri lazım.

Yemenici: Genç, dinamik, bu davaya inanmış. Geçmişte özverili olarak çalışmış. Tuttuğu her şeyi koparmış. Gece  gündüz çalışmaktan yılmayan bir geçmişimiz var. Bizi onun için tercih edecekler inşallah. Bu memleketi seviyoruz. Bu memleket için gerek gözyaşı gerekse gölgemizi koyacağız.  Çok zor bir yol bu. Muhalefetten seçimlere gireceğiz. Partimize belediyeyi kazandıracağız. Sosyal alanda, siyasi alanda, çalışmalarımı eksiksiz yerine getirdim.  En büyük avantajımın genç olduğumu düşünüyorum.

Akçakoca Postası: Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Yemenici: Akçakoca’yı 2023 e hazırlamamız lazım. Daha güzel bir Akçakoca. Güneşin daha çok parladığı, Yeşilliğin daha bol olduğu. Kum ve denizin daha çok turistle dolduğu ve inşallah nüfusun azalmadığı ve arttığı. Bunun için projelerimiz olduğu işsizliği azaltmak için. Gençlere ve çocuklara daha güzel bir Akçakoca bırakmak istiyoruz. Bunu inşallah seçmenlerimize anlatacağız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ersin Teke 10 yıl önce

Kendisinden başka aday adayının da olduğunu bildigi halde ben tanımıyorum demesi ukalalik.Bu kafayla giderse antipati toplar.

Avatar
yahya göbül 10 yıl önce

sanki istanbul büyükşehir belediyesine aday adayı oldu.projelerimi adaylık dönemimne açıklayacam diyor.akçakoca burası projeni mi kapacaklar?

Avatar
Erol 10 yıl önce

Tebrikler .Hayirli olsun.