Öne Çıkanlar Ali Uzun muhtar aday MHP polis BAŞKAN ALBAYRAK FIRÇALAYAMA BAŞLADI

Bu haber kez okundu.

KASIM AYI YÜKSELEN DÜŞEN LİMANA GİDENLER

 YILDIZLI YÜKSELEN

FİKRET ALBAYRAK
Başta Sayın başbakan Erdoğan olmak üzere İktidar, Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu ve Yavru Muhalefet lideri Bahçeliyi Akçakoca ya getirecek kadar ilçede siyasi dengeleri alt üst etti. 90 lı yıllarda Akçakoca belediye başkanı merhum Hüseyin Yanmaz Pazaryerini bitirdiği günlerde Düzce Belediye başkan adayları” Akçakoca gibi pazaryerimiz olacak” vaadindeydi. Düzce Belediyesi bile hizmete açamadığı hatta ve hatta rant sağlanıyor eleştirileri devam ettiği bir dönemde nispet yaparcasına Düzce’nin yapamadığı Terminali Akçakoca’da yaptı..Albayrak’ın tek bir derdi var. Akçakoca’yı marka kenti haline getirmek. Bu yönde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Bir İlçe’nin aynası olan terminali hizmete açarak bunu gösterdi. Sky tower Otelini İlçeye kazandırdığından bugüne Albayrağı yıldızlı yükselenlerde görememiştik. E dile Kolay Dünya lideri Erdoğan, Chp lideri Kılıçdağoğlu,MHp lideri Bahçeliyi seçim için Akçakocaya gelmek zorunda bırakan Albayrak bugünden 2014 seçiminin kazansa da kazananı oldu kaybetse de.Kendisini yıldızlı yükselenlerde tek geçmek zorunda kaldık.Tebrikler Fikret Başkan.

YÜKSELENLER

1-      İbrahim Bilgin: Akademisyen Siyasetçi bir kişiliği ile Akçakoca siyasetine yön yermektedir. Bilgin kaybettikleri belediyeyi tekrar geri almak için elinden gelen tüm gayreti gösteriyor. Mevlana’nın bir sözü vardır’’ Kim Olursan Ol Gel ‘’ misali Bilgin’de Ak Partiyi halka açmayı başardı.Kimsenin cesaret edemediği Ak partinin ağır yükünü omuzlayıp aday adayları ile karanlık puslu havada güneşin doğuşu için sabrediyor. Özellikle Başbakanın ”Bu partiyi millet kurdu tabelasını biz astık” sözünü Ak partinin gerçek misyonuna yakışan bir çizgiyle teşkilatı Mevlana dergahına dönüştürdü.Kendisini il defa yükselenler birinci sırada değerlendiriyor bu grafiğini seçim döneminde de sürdürmesini diliyoruz.

2-      Kazım Topuz: Topuz, genç, dinamik, çalışkan ve sevilen kişiliğini sayesinde Turizm Derneği Başkanlığını kazanarak bu gücü ve kudreti gösterdi.  Akçakoca’nın turizmde parlaması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır bir bomba gibi. Tabiri caizse Bizans oyunlarını bozan kendisini ve ekibini baypas etmek için oyun kuranların oyununu bozdu.Dernek seçimlerindeki ali Cengiz oyunlarını bertaraf eden Topuz takım oyunun oynayarak ekip oyunlarını bozdu.Genç yaşta ve Özellikle Turizm kenti olma yolunda adımlar atan Topuzu Akçakoca için önünün açık olduğunu gördüğümüz için kendisini 2. Sıraya yükselttik.Çalışmalarının devam etmesi yönünde başarılar diliyoruz.

3-      Aytekin Seçkin. Gazeteci Sky Tower Halkla ilişkiler Müdürü. Aytekin Seçkin toplumda sempatik ve nezaket kuralları içinde iletişim kuran biri olarak bilinir. Aylardır Sky Tower Halkla İlişkilerini yürütürken gerek esnaf gerek basın gerek siyaset cenahında ilişkilerini üst düzeyde tutmayı başardı. Müdür dayanmayan Sky Tower otele adeta çim saldı. Özellikle Gürcistan Cumhurbaşkanına sunum yaparak kendi vizyonuna uluslar arası bir kimlik kazandırdı. Nasrettin hocanın Sen haklısın sende haklısın dediği iki muhalife Hanımının Adam bunların biri haksız biri haklı ikiside haklı olurmu demesi nden sonra Hoca Hanım sende haklısın” misalindeki gibi Aytekine anlatılan hiçbir hususta haksız olmazsınız. Kendisini tebrik ediyor bu kaygan zeminde ayaklarını yere iyi basması tavsiyeleriyle yükselenler üçüncü sırada değerlendiriyoruz.

DÜŞENLER


1-Nurol Badanoz:
hani bir masal girişi vardır ‘’ Evval Zaman İçinde Kalbur Zaman İçin de ‘’ diye.Nurol Badonoz’da CHP İlçe Başkanlığı yapıyor ama Siyasi arena da kendisi ve ekibi her zaman masallar dünyasında kalmış gibi. CHP ediğiniz zaman Akçakoca’da herkesin dilinde Fikret Albayrak var. Ak Parti den bir eleştiri yapıldığında muhatap yine FiKRET Albayrak . Eleştirilere  Gereken cevaplar CHP İlce örgütü vermesi gerekirken, muhatap FİKRET Albayrak oluyor. Nerede bu CHP İlçe Başkanı Nerede İlçe yönetimi diye soruyorlar. Bizde bu soruyu Nurol Badanoza soruyoruz. Nerede sin ey  Nurol Badanoz, Siz orada konu mankenimisiniz yoksa bostan korkuluğumu. Ne akıyor nede kokuyorsunuz. Tarlada izi olanın harmanda yüzü olur ey yerel iktidarın başkanı. Bugünlerde namahrem gibi yüzünü saklarsan yarınlarda kimse senin cemalini görmez. Etkili kişinin yetkisizliği yetkili kişinin etkisizliği vardır orda iş bereketsizliği diyor ve sizi düşenler birinci sırada değerlendiriyoruz.

     2- Levent Başaran: Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran üstüne üstelik Ulusal Fındık Konseyi Üyesi. Karadeniz’in milli geliri olduğu kadar Akçakoca’nın da milli geliri fındık. Ancak Başaran bu İlce de Belediye Başkanı veya Siyasi İlçe Başkanından önce fındıkta  söz sahibi olan bir kişiliğe sahip olması gerekiyor diye düşünüyoruz. Elinde ki güç Akçakoca’da kimse de yok. Ancak bunu yeterince değerlendiremiyor. Sadece Akçakoca’da Ziraat Odası Başkanı Değil. Ulusal Fındık Konseyi üyesi aynı zamanda. Bu gücü kullanması gerekir. Bu işler doğrudan gelir desteğiyle milletten parayı topladığın kadar milletin derdine kenarında köşesinde sessiz kalarak siyasete soyunmak erdem olmasa gerek.  Kendisini Ziraat Odası Başkanı olarak tanıtma yerine Ulusal Fındık konseyi Üyesi olarak ta tanıtma ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Kimliğini gizlediği etkisini milletin menfaatlerine doğrudan destek vermediği için kendisini 3. Sırayı verdik.

ANLAŞILAMAYANLAR

DURSUN ÇAKIRÇAKIR, Akçakoca siyasetine yön vermiş bir kişiliğe sahip. Ancak bu siyasi gücünü İl Genel Meclisi üyeliği ile son vermiş gibi görünüyor. Adı Milletvekili, Belediye Başkanlığı konuşulurken Bir Anda İl Genel Meclisi adaylığı başvurması biraz düşündürücü oldu. Ne gerek vardı da İl Genel Meçlisi adaylığı başvurusu yaptı ve diğer adayların önünü kapattı. Kapattına kendisi attan inip merkepe binme misali kamuoyu talip olduğu bu makamı kendisine layık bulmadı.Nasrettin Hoca’nın ‘’ Görmüş Göreceğin Rahmet Bu misali Ak Parti de gönül borcu vefa borcunu ödemek için mecburiyetten aday yaparak emekli edecek diyor ve kendisini bu nedenle anlaşılamayanlar da birinci sırada  yer veriyoruz.

OKAN YANMAZKarda yürü ama izini belli etme diye bir tabir vardır. Yanmaz da aynı bu söz gibi karda yürüyor ama izini belli etmiyor. Siyasi çalışmalarını inceden inceye gizliden gizliye devam ediyor. Ak Parti MHP diye kendisinden söz edilirken Yanmaz Ak Parti ye hiç bulaşmadan belki de siyasi rant kurbanı olamamak için vazgeçmiş gibi görünüyor. Şimdi ise MHP den aday olacağı kesin gibi bakılıyor. Bir yanında Gebekiliseden diğer yanına da Kalkın köyünden yaverleri ile o ev senin bu ev benim dolaşıp duruyor. Kimse seçimden umudunu kesmese de Yanmazın bu çabasına bakarsanız herkesten daha çok umutlu ve inanmış kazanmaya. Ne yaptığını biz değil halk ta anlamadığı için kendisini anlaşılmayanlardan yer verdik.

LİMANA GİDENLER.

Erol Solak Eski belediye Başkanı. Ak Partinin Belediye Başkan Aday adayı. Erol Solak 9 yıllık belediye başkanlığı ve geride kalan yaklaşık yirmi yıllı siyasi kazanımının imtihanını verdi bugünlerde. 2009 seçimlerinde Aday olduğu DP nin Liderinin Ak partinin Belediye Başkan adaylarını belirleyeceği komisyonda olmasına ne sevinebildi ne üzülebildi. Derken 2014 Yerel seçimlerde aday adayı olmak için Ak partinin kuruluşunun 11. Yılında partiye üye olup aday adayı oldu. Ama geçtiğimiz günlerde sky tower otelde düzenlenen tanıtım toplantısına Tır şoförü olarak gittiği güneydoğu ziyaretinden gelemedi. Gelmek isteseydi gelirimiydi gelirdi tabiî ki ama gelmedi işte. Kamuoyunda ençok ismi konuşulan solağın tanıtım toplantısına katılmaması”Yine Havlu attı” söylemleriyle tarif edildi. Liman fenerine kadar birlikte gitti ği Akçakoca nın sayılı simalarına dönüştü Belediye Meclis Üyeliği teklifinde bulunduğu günleri unuttu. Sayın Solağı bugünlerde limana gönderiyor havaların soğuması  nedeniylede fener civarındaki sohbetlerine sağlığı için biraz dikkat etmesi ni tavsiye ediyor limana gidenlerde kendisini tek geçiyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.