Öne Çıkanlar akçakoca gazeteciler cemiyeti plaj Anadolu otoyolu Akçakoca kırmızı mikrofon

Bu haber kez okundu.

ARALIK 2013 YÜKSELEN DÜŞEN LİMANA GİDENLER
 Yıldızlı Yükselenler

Burhan Özdemir. İnşaat Mühendisi İşadamı.  Özdemir Ak partiden Milletvekili aday adayı olduğunda tanındı Akçakoca’da. Müsiad İnşaat Sektörü  Kurulu Başkanlığı ve Ticaret Odası Başkanlığı derken Akçakoca gündeminde yerini aldı. Bugün Başbakanın Dış gezilerinde Kurumunu temsilen katılıyor gezilere. Özellikle Mardin de Müsiadın yıllık istişare toplantısıyla Türkiye genelindeki iş dünyasının gelişme sürecinde söylemleriyle Akçakoca nın gururu oldu. Son Günlerde Adana da yapılan kentsel Dönüşüm zirvesindeki duruşu bir kere daha Akçakoca dan yetişen umut oldu. Akçakoca nın alışık olmadığı Türkiye genelindeki temsil liyakatine ilçesini taşıdı.Kendisini bu parlak geçmişi için kutluyor umutlu gelecekte bilgisi becerisini kazanımlarını Düzce ye Akçakoca için değerlendirmesini bekliyor yıldızlı yükselenlerde değerlendiriyoruz. Hayırlı olsun.

YÜKSELENLER

1-Muzaffer Durmuş Akçakoca Emniyet Müdürü. Akçakoca onu Özcan Karanın Düzce ye Emniyet müdürü atanmasından sonra tanıdı.  Mütevazi kişiliğiyle her dilden her gönülden bir muhabbet kurdu ilçede. Devletin gülen yüzü tatlı dili açılan kapısı ulaşılan makamı oldu ilçede. Özellikle halka karşı yakın sempatik ve Devletin sıcak kanlı güven ruhunu yaşattı ilçede. Gerek emniyet gerekse ahl nazarında “Çok şeker Bir Müdür ”dedirtti kendine. Adı zaferle olsada Emniyet personeli başta olmak üzere “Şeker Müdür” olarak bildik onu. Kendisini bu yaklaşım ve uygulamalarından dolayı tebrik ediyor yaklaşımlarının halkın ve kamu düzeninin devamı adına devamını diliyor Yükselenlerde birinci sırada değerlendiriyoruz. Darısı diğer amir ve müdürlerin başına…

2-Okan Yanmaz: MHP Belediye Başkan Adayı.Hani derler ya seni anan kadir gecesinde mi doğurdu diye.2009 seçmelerinde kıl payı başkanlığı kaçıran Yanmaz 2800 oyun üzerine oy katıp seçimleri kazanmak için var kuvvet çalışıyor. Başkan Albayrakın  kendi çapında kasko sigortası gibi gördüğü 2009 seçimlerindeki dengelerle değerlendirdiği Yanmaz “Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma” misali Albayrak ın seçimlerde güvendiği dağlara kar yağdıracak şekilde emin adımlarla ilerliyor. Gerek ev ziyaretleri ve gerekse kadınlar arasındaki gezilerde kendine anlatan Yanmaz bu seçimlerin en güçlü adayı. Ak partideki aday belirsizliği ve Fikret  Albayrakın eski dostları ile arasındaki koordinasyon zafiyeti Yanmazı en büyük kazanımı. Rahmetli babası Hüseyin yanmazın toplumdaki efsaneleşen hizmetleri Yanmazın ilçedeki rüştünü ispat haliyle Yanmaz 2014 yerel seçimlerinde emin adımlarla yürürken kendisi yükselenlerde ikinci sırayı aldı.

3- Mehmet Pazvant: Akçakoca Ticaret Odası Başkanı Karda yürür izini belli etmez derler. Pazvant ticaretin her zerresinden haberdar olan adım adım ikbal merdivenlerini yürüyen bir iş adamı. Sonradan olma değil anadan doğma ticaret ehli olmasına karşın toplumsal olgularda ve oluşumlarda bu kadar becerikli olduğunu kamuoyu bilmiyordu. Mehmet Topuz  ve Cüneyt Yemenicinin aday adaylığından dolayı Ticaret Odasından istifaları Pazvantın yıldızını parlattı. Suya Sabuna dokunmadan el yıkamak misali tereyağından kıl çeker gibi başkan seçiliverdi. Ne dallandırdı seçimi nede budaklandırdı. Sessiz sedasız narkozsuz ameliyat misali istediği ekiple birlikte başkan seçildi.Akçakoca seçim stratejilerine emsal oluşturmayacak bir strateji ile Akçakoca nın yeni Ticaret Odası Başkanı seçildi.Kendisini terbi ediyor başarılarının devamını dileyor yükselen üçüncü sırada kendisine yer veriyoruz. Sayfamıza kelamımıza hoş geldin Sayın Pazvant.

DÜŞENLER

1-FİKRET ALBAYRAK CHP BLEDİYE BAŞKANI ADAYI.

Tarlada izi olanın harmanda yüzü olurmuş. Sayın Albayrak bugünlerde seçimleri“Nasrettin hocanın ıslıkla merkep araması” misali kadar ilgi gösteriyor. Her ne kadar “Sahil Projesini yapsın seçimleri kazanır” denilsede mahalle ve ara yollarda araçların ön takımlarının zafiyete uğradı bir Akçakoca görüntüsüyle başı dertte. Yaz aylarındaki arıtmadaki kokular, sulardaki bulanık hallere karşı bir cevabı olsada Albayrak siyasi belirsizlik yaşıyor. Assolistler sahneye en son çıkar misali Ak partinin dayının açıklanmasından sonra sahaya inme hazırlığı yapıyor densede “Okan Yanmazın Ayak sesleri” Albayrağın keyfini kaçırmışa benziyor.Albayrak gökkuşağı gibi yağmurdan sonra çıkan renk cümbüşü gibi özel haller dışında siyasi sahada yok. Neyin hesabını nasıl yapar bilinmez ama Ak partideki belirsizlikten medet ummak Albayrağı düşenler birinci sırada değerlendirmemize sebep oldu.

2- Cengiz Denizci ve Ziya Denizgez:

Akçakoca spor Yönetiminde sorumlu Cengiz hoca genel kaptan, Ziya ise maliye işler den sorumlu yönetici bu ikili Akçakoca spor diyince akla gelen Cengiz ve Ziya hoca gelir. Kadrolu eleman olarak çalışan bu iki hoca ne hikmet ise Futbolcular tarafından ve Akçakoca kamuoyu tarafından bir türlü kabul görmediler. Sezon da ne kadar Teknik Direktör geldiğini ve gittiğini bilemiyoruz. Her başarısızlık olduğunda teknik direktör gönderiliyor. Acaba sorun teknik direktörde mi veya Yönetimde mi diye sormadan edemedik. Bizde bu soruyu her iki yöneticiye soruyoruz. Topçusundan taraftarına kadar bu kulüpte elştiri alırken Teknik Direktörlerin yol Geçen Hanına Döndüğü Akçakoca Sporda Başarsızlığa sizin katkınız ne kadardır.Başarısızlık Teknik Direktörde mi  Yönetimde mi yoksa sizde mi.

LİMANA GİDENLER

NEŞE KULAK HAYTAP ( HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU) Akçakoca Temsilcisi Hayvanların ve köpeklerin haklarını korurken İnsanların haklarını unuttu. Nerde bir dişi ve yavruları olan bir köpek görse içinde ki hayvan sevgisi tavan yapıyor. Ama bu günlerde hayvan hakları konusunda ki hassasiyetini gündemdeki yerini Nermin Alpan’a kaptırdı. İnsanların ağlamalarından ziyade insanların dertlenmelerinden ziyade Köpeklerin havlaması ve köpeklerin derdiyle dertlenirken insanlara ‘’ Senin derdin dert midir köpeklerin derdi yanında’’ dercesine bir dert haline girdiler. Nermin Alpan ile ‘’ Aynı dili konuşanlara değil aynı duyguyu paylaşanlar daha iyi misali anlaşmalarında en ufuk bir pürüz yok. Neşe hanımı Köpeklerin en yoğun barındığı limana gidenlerde birinci sırayı veriyoruz.

OSMAN ÇAKIR

Himmetsiz dede kime himmet ede derler. Osman Çakır Akçakoca da gerek parti teşkilatındaki tasfiyeler gerekse Belediye Başkanı aday adaylığı sürecinde ki izlediği yol kendisini ‘’ Dönülmez akşamın ufkuna’’getirdi. 3 yıllık vekilliği boyunca Akçakoca ya farklı hizmetlere imza atmasına rağmen izlediği siyasi satranç oyunu son hamleleriyle beraber kendisini zor günlerin habercisi oldu. Kendim ettim kendim buldum mısralarında yer alan Akçakoca da ki yerel seçimlerde belirsiz, plansız stratejiden yoksun gelişmeler Çakır’ı çıkmaz sokağa kadar getirdi. HER NE KADAR Akçakoca ya hizmet etmeye Akçakoca’nın geleceğine yön verme derdiyle dertlenen Çakır’’ Acemi nalbant nallamayı kürt eşeğinde öğrenir’’ misali deneme yanılma yöntemiyle Siyasette belirsiz bir noktaya geldi. Bir musibet bin nasihatten evladır misali yaşadıklarını yaşadığı musibetten nasihat çıkarmayı tavsiye ediyor ve kendisini limana gönderiyoruz.

Saman Altından Su Yüretenler;

1-   Zikri Yaman Emekli Akçakoca İşletme Şefi.

Zikri Yaman ın  soyadı gibi yaman bir manevra içinde olduğunu duyduk. Yaman Sedaşta işletme şefi olduğu günlerde borçluların, dertlilerin, dermansızların derdi ve çaresi olmuştu. Elektriği kesilen, borcu olan sedaşta çözümsüzlük içinde sorun yaşayanların dert babası kimsesizlerin kimi çaresizlerin çaresi olmakla adeta bir gönül abla gibi hizmet vermişti. Emekli olduktan sonra ses sedası çıkması esamesi okunmazlardan olmuştu. Ancak Zikri Yaman bugünlerde MHP den Okan Yanmazla birlikte Belediye Meclisi için kulislere başlamış. Yaman adamsın Zikri bey vesselam. Sessiz sedasız siyasette kendine zemin oluşturup dünya görüşünü yerel değerlerle birleştirip siyaset yapacağın iddia edildi. Halep ordaysa arşın burada hesabı girdiğin siyasette şimdiden başarılar diliyoruz. Samanın altında değil siyaset sahada yapılacağını hatırlatarak Sedaştaki hizmetlerinin Belediye bünyesinde hayat bulması ni diliyor Saman altından su yürütenlerde sizi tek geçiyoruz.

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.