Bu haber kez okundu.

EYLÜL AYI YÜKSELEN DÜŞEN LİMANA GİDENLER
 
YÜKSELENLER DÜŞENLER LİMANA GİDENLER

YÜKSELENLER,

1-      Mehmet Topuz Akçakoca Ticaret Odası Başkanı; Günün adamı ve konusu oldu Topuz. Ticaret odası Seçimlerinde iğne deliğinden geçerek başkan seçili verdi. Kimilerine göre Ak partinin gizli belediye başkan adayı. Kimilerine göre ise yaşı çok genç şimdilik biraz daha zamana ihtiyacı var. Kendisine sorarsan ise ”Ben bu makama seçenlere haksızlık edemem. Ticaret odasında yapacağım çok işler var. Seçmenlerime haksızlık etmiş olurum” diyecek kadar ince siyasetçi. Kendi çerçevesinden bakarsan kesinlikle aday olmaz. Kimilerine göre ise “İstemem ama yan cebime koyun” siyasetini güdüyor. Başkan olarak ilk icraatlarından biriside kosgeb ile ilgili arge çalışmaları oldu. Öğrencilere verilen katkı ve yardımı saymazsak Türkiye’nin en genç ticaret odası başkanı olma erdemiyle Ankara cenahında ciddi hoşgörülere vakıf oldu. Belkide 2014 yerel seçimlerinde Türkiye’nin en genç belediye başkanları arasında ismini yazdıracak. Mehmet topuz fısıltı dahil tüm kamuoyunda ilgi ile kendinden söz ettirmeyi başardı. Bizde bu başarıyı görmezden gelemedik. Ne diyelim yükselenlerde bu kadar yer almak pek hayra alamet olmaz. Derlerya ”Yükseklerde yer tutanlar aşağıdakiler kadar güvende değildir” diye. Hadi hayırlısı.

2-      Ali Uzun. Ziraat Mühendisi Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı. Akçakoca onu Göktepe Köyündeki Mantar üretiminin başındaki isim olarak tanıdı. Başbakanın kadim dostlu olarak bilinen kişilerle akrabalık bağları var. Özellikle Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın yol arkadaşlarından biri. Akçakoca Domatesinin ülke çapında yer bulması için ciddi zirai çalışmalarıyla gündeme geldi. Her ne kadar Domates araştırmasıyla bir kesim tarafından eleştirilmede kendisine Fatih Sultan Mehmet Hanın “ Bizim icatlarımıza muhaliflerimiz hayalleri ile bile yetişemez” sözünün mührünü vurdu. Gerek parti tabanındaki doku uyuşması gerek Başbakanın kadim dostlarıyla akrabalık bağları gerekse mütavazi tavırları ile aday adaylığı çalışmasında çok kısa zamanda büyük mesafe elde ederek ilçe kamuoyunda  dikkatleri cezbetmeyi başardı. Temayül yoklamalarında en az oyu alıp Listede Üçüncü sıraya giren Osman Çakır ile kaderleri tıpa tıp uyan Uzunun uzun siyasi yolcuğunun da sürprizlerle karşılaşacağı öngörülüyor. Ali Uzun Yükselenlere hoş geldin. 

3-    
 
Erol Solak: Potansiyel belediye Başkan adayı. Bugünlerde hiç bırakmadığı siyasi mücadelesini taçlandırmak için tüm eforunu sergiliyor. Tek çare Solak dercesine Ak Partiden aday adaylığı konuşulurken yıllardır bitip tükenmeyen Cenazelere katılma duygusundan santim kadar ödün vermedi. Kimilerine göre Defolu aday da olsa kimileri göre CHP li Belediyenin panzehiri olarak kulislerde adı geçiyor. Çoluk çocuk her satıhta siyasi mücadelesini sürdüren Solak” Hattı Müdafaa Yoktur Sathı müdafaa vardır. Sathı Müdafaa Tüm Akçakoca’dır” dercesine Akçakoca siyasi dengelerinde mihenk taşı olma özelliğini koruyor. Son günlerde Ak Partinin Akçakoca belediyesi için üç büyük projesinin birini dolaylı açıkladı. Proje ise Osman Çakır ın”Üç Büyük projemiz var. Biz açıklayıp Sayın başbakanı seçimlerden önce ilçemize gelince desteğini açıklayacak” şeklinde kamuoyuna yansımıştı. Erol solağın bu projelerden birini dillendirmesi ise Aday adaylığında geldiği noktayı göstermesi açısından önemli bir gelişme oldu. Hadi bakalım Halep ordaysa arşın burada dercesine yoluna devam ederken yükselenlerde yer almayı başardı.

 DÜŞENLER;
Fikret Albayrak Belediye Başkanı

1-      Fikret Albayrak Akçakoca Belediye Başkanı; Kırk Yıllık kani oldumu yani derler. Başkan Albayrak ın gene afakanları tuttu. Basına uyguladığı “İstemezük” tavrı ile yol arkadaşlarını bir bir devreden çıkarmaya başladı. Kamuoyunda “Biz bu filmi seyrettik yemezler” densede başkan Albayrak “Kapukulu” olmayan basına uyguladığı “Giriş vizesi” haliyle gözden ırak olan gönülden ırak olur misali eşyanın tabiatını bozacak haller içine girdi. Bayramda Akçakoca’ya 200 bin kişi geldi derken” Atma Fikret Din kardeşiyiz” dedirtircesine hayal dünyasında gezenlere bile şapka çıkarttı. Özellikle yaz aylarında ilçede ciddi susuzluk yaşanmasına karşılık” Akçakoca da üst katlarda su yok” derken bazı mahallelerde 24  saat 7 gün su göremeyenlerin tepkisine sebep oldu. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz misalini bizlere hatırlatıp Düşenler birinci sırayı aldı. Kendisine “Seçimler hayati hesaplaşmanın en yakın adresidir” sözüyle “Laf Vardır iş bitirir laf vardır baş götürür” sözünü iyi tahlil etmesini tavsiye ediyoruz.
Yusuf Berberoğlu Milli Eğtim Müdürü

2-      Yusuf Berberoğlu Akçakoca Milli Eğitim Müdürü. Yusuf Bey Akçakoca ya yeni atandı. Çok iyi bir idareci. Herşeyi idare ediyor. Bir idare ediyor bir idare ediyor ki mübarek sanki hoşgörü merkezi gibi gönül abla misali kendisine gelen her derde deva oluyor. Kendisine “Bu okulun müdürü tulum çalıp dersi eksik işleyip çocuklarımızın eğitimine yeterli özeni göstermiyor” deyip Müdürü Başbakanlığa şikayet eden velileri dinleyip idare ediyor. Müdürü de kollayıp idare ediyor. Öğretmen evinin aracının zamanlı zamansız köylerde dolaşmasını da idare ediyor. Hele hele son günlerde Osmaniye İlköğretim okulunun “Kişi başı 250 lira toplayıp tek bir kırtasiyeden toplu alışveriş yapılmasını da” idare ediyor. İdare et be Müdür. Siz idare ettikçe kamuoyu sizi idare etmiyor. Bu kadar idarecilik “Fazla naz aşık usandırır” misali merhametten maraz doğruyor. İrade ve idarenizdeki kırılma noktalarını yeniden değerlendirmenizi tavsiye ediyor sayfamıza yeni konuk olarak gelişinize Hoşgeldin diyor Düşenler ikinci sıranız hayırlı ibretle olsun diyoruz.


Selçuk Yanmaz

3-      Selçuk Yanmaz Chp Eski İlçe Başkanı Milletvekili adayı; Selçuk Yanmazı unutmuştuk ki kendisi olası! Mendirek Çed Bilgilendirme toplantısında kendisini bize hatırlatıverdi. Olası yapılması ihtimal olan Mendirekle ilgili en etkili muhalefeti yaptı. Muhalefet yaparken se”Biz Bu Mendireğin Çuhallı Çarşısı Plajına zararı varmı yokmu bilmek istiyoruz. Buraya mendirek adı altında Yat limanı yapılması planlanıyor. Karadeniz in neresinde var yat limanı” diyerek “Düğün Yok Bayram Yok eniştem beni niye öptü” dercesine ortada fol yumurta yokken anlamsız bir tepkinin sunumunu yaptı. Özellikle”İşin özü Akçakoca da bir otele yat limanı yapılmak isteniyor” gibi projesi 1996 yılında Belediye Başkanı Erol solak Tarafından hazırlanıp talep edilen projeyi bugüne endeksleniverdin. Yaklaşık beş yıl Önce Ticaret odası başkanı Mustafa Vural tarafından projesi yapılan mendireği iki yıl önce satın alınıp yapılan bir otele endeksleme talihsizliğini gösterdi. Bu talihsizlik kendisine düşenler üçüncü sıraya taşıdı. Kendisini hatırlattığı için kendisine teşekkür ediyor uz.

LİMANA GİDERLER

Mustafa Karakaş: Akçakoca Su Ürünleri Kop. Başkanı: Gelin evine dünürcü giderken damadı bulamayan dünürcülerin haline düşürdü balıkçı esnafını. Akçakoca Balıkçı Barınağı mendirek Tartışmalarında Öğretmen evindeki toplantıya katılmama basiretsizliğini gösterdi. Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz misali sebep ve gerekçesi ne olursa olsun toplantıya katılmayıp Chp li katılımcıların “Mendireği halk istiyormuş nerde halk” söylemine kendisine temsilen gelenler “Balıkçılar halk değilmi” düşüncesini bile kerhen söylemek durumunda kaldı. Hani bir söz vardır “Acemi Çoban Sürüye kurt getirir” diye. Hem balıkçılar topluluğunun sivil toplum temsilcisi olacaksın hemse balıkçıların kader toplantısında orada iradeni ortaya koyamayacaksın. Ardından yaptığın açıklama ile de durumu kurtarma cihetine gideceksin. Etkili kişinin yetkisizliği yetkili kişinin etkisizliği vardır orda iş bereketsizliği derler. Başkan seni limana gidenlerde ikinci sırada değerlendirdik. Hayırlı bereketli rastgele dileklerimizle sizi size bırakıyoruz. Ve sizi limana gidenlerde tek geçiyoruz.

ANLAŞILAYAMAYANLAR
Sıtkı Şengün

Sıtkı Şengün. Denizcilik Ve Yelken Kulübü Başkanı. 1-Akçakoca kamuoyunda her söylemi ile dikkatle takip edilen bir kişilik. Her zaman bildiğini söyleyen bildiğininse en son söylenecek bölümünün ilk başta söyleyen dili biraz biberli bir versiyon. Geçtiğimiz Günlerde Öğretmen evinde mendirek tartışmalarına mührünü vurdu. Tüm katılımcıların yerinden görüş eleştirilerine sunduğu toplantıda ”Ben sizinle göz teması kurmak istiyorum” diyerek Oturum başkanının müsaadesiyle Sahneden haziruna hitap etmesi zaten sam yeli olan havayı bir anda çöl sıcaklarına çevirdi. Konuşmasında Alaplı limanındaki yetkililerin görev ve sorumluluklarını eleştirerek başlayıp” Bu görevliler ne işe yarıyor” başladığı göz temaslı toplantıda bir anda keban barajından gelen elektriğin yaşanmasına sebep oldu. Katılımcıların tepkisi üzerine tepki gösterenin yanına gidip bildiğini anlatma cihetine gidince salonda hava yı gerdi. Eh Sıtkı Şengün o salondakiler hepsi mavi yolculuğu da bilir el göz temasın ada bilir. Denizcilik yelken Kulübü Başkanı olarak İlçeye kattığın vizyon ve vermeye çalıştığın mesaj dinlenmeyince kendini limanda buldun. Derleye Her doğru her yerde söylenmez. Doğru Söyleyene dokuz köyden kovarlar diye. Sayın Şengün bize Anlaşılamayanlar köşesini kazandırdığı içinde kendisine teşekkür ediyoruz.
Okan Yanmaz

2- Okan Yanmaz. Belediye Başkan Adayı. Eksik bilgili imam imandan eksik bilgili doktor ise candan edermiş. Okan Yanmazın siyasi strateji ve gidişatını bir türlü anlamam mümkün değil. Kimilerine göre Ak Partinin Belediye başkan adayı kimilerine göre 2009 yılında aday olduğu MHP nin belediye başkan adayı. Âmâ her hâlükârda ilçede en çok konuşulan başkan adayı olma rekorunu kırdı. Vekil Osman Çakırın” Bizim adayımız sonunda okan olur seçimi alırız” dediği bir isim. MHP yönetiminin ve yetkililerininse Basına Herkes MHP den aday olur açıklaması yapıp özel temaslarda ”Okan bey bizim ada ımızdır” dediği bir siyasetçi. Kimilerine göre Ak parti cenahı Yanmazı ”İtibarsızlaştırıp seçim sathı mahallinde etkisizleştirmek içi ismini kullanıyor” sonradan olma değil anadan doğma bir siyasetçi. Paylaşılamadı vesselam. Kimilerine göre Ak parti cenahı bu manevra ile Yanmazın ekmeğine yağ sürüyor. Kimilerine göre itibarsızlaştırıp seçimlerde rahat nefes alma stratejisi güdüyor. Anlamadık anlaşılmadı giti Okan Yanmaz. Ama anlaşılan bir hakikat varki bu belirsizlikten en çok dertlenen Fikret Albayrak. Seçimde Kasko sigortası gibi gördüğü Yanmaz Ak Partinin adayı olarak açıklanması durumunda “Evli evine köylü köyüne” misali bir endişe içinde olduğunu duyduk. Biz anlamadık anlayan bilen biri varsa bize anlatsın vesselam.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erol 10 yıl önce

Ali uzun başkanımıza sonsuz destek.allah muvaffak etsin.