Öne Çıkanlar Düzce kırmızı mikrofon son dakika haberi MHP polis

Bu haber kez okundu.

YÜKSELENLER HİMMETE MİNNETE MUHTAÇ KALANLAR
 YÜKSELENLER DÜŞENLER HİMMETE MİNNETE MUHTAÇ KALANLAR

YÜKSELENLER:1 Burhan Özdemir. Burhan Özdemir adını Ak Partiden Milletvekili aday adayı olarak duyurdu. Bugünlerde Akçakoca halkının teveccühünü kazanarak Belediye Başkan Adayı olarak gösterilse de Özdemir bu ufku çoktan aşmış gözüküyor. Müsiat İnşaat Sektör Kurulu Başkanı sıfatıyla Müsiadın toplantısını Akçakoca’da düzenlenmesine öncülük eden Özdemir bugünlerde İstanbul Ticaret Odası nın meclisine seçilerek “İnşaat Gurup Başkanı” olarak karizmasına yeni bir ivme kazandırdı. Başbakanın Fas Tunus Cezayir ziyaretlerinde Başbakanın uçağındaki heyetle birlikte Cezayir de bulunan Özdemiri Bu sayının yükselenlerin birinci sırasında değerlendirdik. Kendisine ve Akçakoca’mıza hayırlara vesile olsun.
      

2-Aykut Pekmez Akçakoca Kaymakamı: Akçakoca ya Mülki idare amiri olarak atandıktan sonra Akçakoca tarihinde unutulmayacak Kaymakamlar arasında anılacak ciddi çalışmaları taktir topladı. Özellikle geçtiğimiz yıllarda yaşanan plaj sorununda gösterdiği hoşgörü ile Siyasi İrade ile kurduğu ilişkilerle de Akçakoca ya Organize Sanayi kurulması için tüm gücüyle çalışıyor. Akçakoca’nın tanıtımı ve internette görsel tanıtımının yapılması adına başlattığı projeler 50 yıldır turizm ve tanıtım diyen Akçakoca ya istikrarlı bir yol haritası oluşumuna sebep oldu. Akçakoca nın Merhum Recep Yazıcıoğlu Kaymakamı kadar sosyal ilişkiler kurup Savaş Tuncer gibi devletin millete hizmetini şiar edinen hallerini Mülki idareye yansıtarak kamuoyunda büyük taktir topladı. İdare ve iradesiyle Akçakoca yı seven her bireyi heyecanlandırıp umutlandıran Pekmez soyadı gibi toplumda tad buldu. Kendisini tebrik ediyor hizmetlerinin somut sonuçlarının Akçakoca’ya hayırlara vesile olmasını diliyor Yükselenler 2. Sırada değerlendiriyoruz.

3-Mehmet Topuz. İnşaat Mühendisi: Mehmet Topuz “Sabır acıdır meyvesi tatlıdır” sözünü Ticaret Odası seçimlerinde adeta tescil ettirdi. Dört yıl önce Ticaret Odası seçimlerinin siyah takım elbiseli, siyah gözlüklü kendine özvgüveni tam, Özgüvenini her alanda seçime katılanlara gösterenlerin görüntüsü altında Mehmet topuz seçimlerde beklediğini bulamamıştı. Eski yönetime karşı oluşan sinerjiyi çok iyi tahlil eden Topuz kendi gurubunda Ticaret Odası Başkan adayı olan Murat Ünnü yü sandığın sessiz çukuruna göndererek Meclise Seçilen Üyeler arasında en çok oyu alan kişi oldu.Skla samanı gelir zamanı dercesine yıllardır hazırlandığı Ticaret Odası seçimlerinde adeta malumun ikrarını tüm kamuoyuna yaşattı. Genç, dinamik ve kendi işinde başarılı olan Topuz bugünlerde Ticaret Odasının başkanlığı Makamına adete tırnaklarıyla kazıyarak geldiği süreçte haklı olarak talip oldu. Kendisini bu ivmesinden sabrından dolayı tebrik ediyor Yükselenler üçüncü sırasında değerlendirerek ikbalinin daimi olmasını diliyoruz.

DÜŞENLER;
   

1-Fikret Albayrak Akçakoca belediye Başkanı; Hani bir söz vardır “Kırk Yıllık kani oldumu yani” derler. Sayın Albayrakİ lçede somut anlamda yaşanabilir alanlar inşa ederek kamuoyunun dikkatlerini üzerine çekti. Özellikle Esnafa uygulanan Zabıtanın “Kontrolsüz yaptırım” olgusunu bir türlü göremedi. Çınar caddesinde 5 yıl Nazmi Çiloğlunun yaptığı inşaat ve çalışmalar nedeniyle esnafın umudu haline geldi. Beş yıl Çil olunun döneminde 4 yılda kendi döneminde Akçakoca Şantiye alanına döndü. 9 yıllık yarayı sarma derdinde olan esnafa Çınar caddesinde metrekaresi 25 lira olan alanlar tahsis ederek 9 yıllık kamburu bir anda çınar esnafına yükledi.100 metrekare alanı olan Esnafın ayda 2500 Lira işgaliye bedeli ödemesi yönünde esnafa tebligatlar yapıldı. Eh Başkan kaşıkla verdiğini tencereyle toplama misali bu uygulama” Bindiğin dalı Kesme” misali ni anımsattı. Kendisine durum değerlendirmesinin yeniden yapmasını tavsiye ediyor kendisini Düşenler birinci sırada değerlendiriyoruz.
                      

2-Osman Çakır Eğitimci Ak Parti Milletvekili. Dönemin milletvekili Celal Erbayın İlçe Başkanı Mustafa Ezerin iftar davetinde yapılan kulisle Çakırın Milli Eğitim İl müdür Yardımcılığı talebi kendisine çok görüldü iddiaları kamuoyunda yankı buldu. Erbayın Müdür Yardımcısı olma yolunu kapattığı Çakır aldığı referanslarla Düzce’de Erbayı yerinden edip Milletvekili seçildi. Çakırın vekil olarak seçilmesinde desteği olan bir cemaatin Cumayeri Evliya camiinin yanına yapılması düşünülen yatılı Kuran kursu girişimini “Nasrettin hocanın Islıkla Merkep Araması” misali bir hal ile hallendirdi. Göktepe Köyü Muhtarıyla arazi sahibi arasında yapılan sözlü görüşmeye randevu vermesine rağmen gitmeyen Çakır kendisinde manevi anlamda beklentisi olanları hayal kırıklığına uğrattı. Evliye Camii Derneği  Başkanı Hüseyin Deniz gezi yakın olduğu cemaatin Kanaat önderine “Kendisi nin siyasi partisi görüşü var” söylemiyle şikayet ettiği iddiaları fısıltı gazetesinde haber oldu. Kestane çıktığı kabuğunu beğenmez miş misali kendisine gönül verenlerin gönlünü umudunu kırdığı eleştirilerine muhatap oldu. Sayın Çakıra bu yaklaşımı yeniden değerlendirmesini tavsiye ediyor kendisini düşenler iknci sırada değerlendiriyoruz.

3-Okan Yanmaz İnşaat Mühendisi Mhp Belediye Başkan Adayı. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma deyimi vardır. Okan Yanmaz Hüseyin Yanmaz gibi bir babanın evladı olmanın sorumluluğunu nimetini zaman zaman unutarak çevresindekilere vefadan uzak yaklaşımlar sergileyerek Kalite devamlılıktır söylemini dumura uğratıyor. Yol arkadaşı olarak yola çıktıklarını kendi düşünce ufkunda şekillendirirken günübirlik heveslerin içinde yıllarca elde edilen değerleri saniyeler içinde tüketiyor. 2009 Seçimlerinde gerek hizmet etme çabası gerekse Rahmeti Efsane Belediye Başkanı Hüseyin Yanmazın manevi sermayesinin sonuçlarını aldı. Âmâ son günlerdeki hissi, nefsi, agresif ve kendisine inanan güvenen kişileri küstürecek tavırları ile siyasi olarak müflis tüccar olma yolunda kararlılıkla yürüyor. Geceye  MHP hayaliyle  haşlayıp  berzah alemine  ak parti rüyasıyla giderek sabahta Okan olarak uyanan Yanmaza Hz. Mevlana’nın “ Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol” sözünü hatırlatıp Düşenler üçüncü sırada değerlendiriyoruz. Ne diyelim ağzı olan konuşuyo işte…

HİMMETE VE MİNNETE MUHTAÇ KALANLAR.
           

1-Gürol Sarı. Esnaf Kefalet kop Başkanı Eski Taşıyıcılar Koop Başkanı: Ne oldum değil ne olacam demek lazım gelir derler. Sayın Sarı “Bereket “vadettiği Taşıyıcılar Kooperatifinin başkanı seçilirken Teyze oğlu Erol Solağın seçim dönemindeki desteğini “Dün dündür Bugün bugündür” dercesine görmezden gelip Teyze oğlunun şirketlerine dahi Noterden ihtar çekerek “Üye olarak Sorumluluklarınızı yerine getirmezseniz üyelik İptaline gidilecektir” ültimatomlarını önüne gelene savuruverdi. Usta çırak hesabı Teyze oğlunun ani bir manevrasıyla Taşıyıcılar kooperatifindeki bereketini de, makamını da,sabun gibi ellerinin içinden kaymasını yaşadı.Taşıyıcalardan sonra Esnaf kefalettik Başkanlığı da tehlikeye giren sarıyı “Ey Türk Titre ve kendine gel” sözüyle durumunu yeniden gözden geçirmesini tavsiye ediyoruz. Bu sayımızda Himmete ve Minnete Muhtaç olanlar köşesini bize kazandırdığı için kendisine teşekkür ediyor Akçakoca nın Amerikası Teyze oğlu Erol Solağı bu kadar hafife almamasını tavsiye ediyoruz.

2-Murat Ünnü: İşadamı Mütahit.Hz Mevlana Derki”Dikkat et ahir zaman bu. Nefsine uyup surete aldanma. İblisin bile Maşallah dediği kullar var. Seveceksen sev vefa nedir takva nedir bileni. İçinde Cennet saklayan Kullar var” der. Murat Ünnü sonradan olma değil Anadan doğma Dünya nimetlerini gören bilen yaşayan bir aileden geliyor. Dört yıl önce girdiği Ticaret Ve sanayi odası seçimlerinde guruptan seçilemeyerek kalan Ünnü Dört yıl sonraki rövanşına “Oda Başkan Adayı” olarak hazırlandı. Hazırlandı ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Seçimlerde Esvet Sarıoğlu ile birlikte çektirdiği enstantanelerde kendisine pozitif katkı sağlamadı. Ünnü ye” Bir memlekette para kazanmak ile adam kazanmak” arasındaki ince nüansı hatırlatarak Şeyh Edebali’nin Osman Gaziye Nasihatindeki ”İnsanlar vardır gün doğarken doğarlar ğün batarken ölürler. Dünya Sandığın kadar büyük değildir. Güçlü, kuvvetli, akıllı ve kelâmlısın. Ama bunları nerede ve nasıl kullanacağını bilmezsen sabah rüzgârlarında savrulur gidersin... “nasihatına kulak vermesini tavsiye ediyoruz.
  

3-Bekir Küçük Akçakoca Muhtarlar Derneği Başkanı. Bizim ananelerimizden gelen şu sözle Küçüğü Himmete minnete uyarlamayı uygun gördük.” Yiğit olan kördür, kötülüğü görmez; sağırdır, kem sözü işitmez; dilsizdir, her ağzına geleni demez. Bildiğini de her yerde ayaklar altına sermez. Yunus gibidir o; yüreği muhabbete, gönül ibresi hakikate ayarlıdır. O bir defa söz verdi mi, onu namusu sadece yüreğinin eline vermeyesin.” Der büyükler. Bekir Küçük geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanının Muhtarlarla alkol servisi olan bir restoranda ihtilaflara sebep icabet ettiği davette yönetim kurulu Üyesi  Harun Uzunun alkol tepkisindeki tutarsızlığa bir söylem üretemedi. Özellikle Muhtarları gezi organizasyonlarına gittikleri Ankara da bir gece kulübünde hesabın kabarık gelmesi nedeniyle gösterdiği fedakarlıkla  cep telefonlarını teminat olarak kasaya teminat bırakacak kadar erdem gösterdiği  iddialarıyla kulislerde konuşulan ismi oldu. Son günlerde gazeteye verdiği demeçle yer paraları yattı diyerek tabiri caizse sözüne itibar edilmeyen çoban formatına büründü. Kendisine Akçakoca muhtarlarının temsilcisi olduğunu hatırlatarak ”Söz Vardır iş bitirir Söz vardır baş götürür” söyleminin idrakinde ağzından çıkan sözleri değerlendirmesini tavsiye ediyoruz.
HABER KONUSUNDA GAZETEMİZİN  AÇIKLAMASIDIR;Acıklaması
Sayın Okuyucular. Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Küçük ve diğer muhtarların bir gece kulubünne ğittiği gerek Küçük gerekse Diğer muhtarlar tarafından teyit edilmiştir.Ancak "Gece Kulubünde telefonu teminat olarak bıraktığı iddası"ise gerçek olmadığı beyanı Bekir Küçük tarafından yapılmıştır.
Bu idda yine "Gece Kulubünne gitmediğini Muhtarlarla geziye gittiğini"belirten bir muhtar tarafından gerek ikili ilişkilerde muhtarlara ve halka yayan bir muhtar dır.Bu muhtar kişi aynı yerde gece kulübünde "Hacı"olmasına rağmen bulunan ama "Ben oraya gitmedim diyecek kadar sözünün arkasında olmayan bir kişilikte olduğunu bir kere daha göstermiştir.
Gece Kulübüne "Hacı"Kimliği ile giden Muhtar.Hem bize söylediğin sözünün arkasında durmuyorsun.(Ki Bekir Küçüğün Bize beyanından sonra arayınca ne sözünün arkasında durmadı).Sözünün Arkasında durmadığı gibi orada olan muhtarların isimlerini verip onlara sor dedi.(Kedinin ulaşamadığı ete mundar demesi gibi hala birileri hakkında söylemlerde bulunuyor)
Bire muhtar bu söylem ve haraketinle seni yakıştıracak bir mahlukat bulamadık.Senin yaptığını,söylediğini izah edecek bir deyim bulamadık.Senin tavrını ve zikzaklarını nerden nasıl bir gen olgusundan aldığını anlamayadık.Anladığımız bir şey var HZ. Mevlananın Bir Sözü"Lafa Bakarım Lafmı Diye Söyleyene bakarım adammı diye" der hz mevlana. Sanki senin için söylemiş muhtar.
Bu haberden Dolayı Bekir Küçük ve Muhtarlardan ve Kamuoyundan yazı işleri olarak özür diliyoruz.Konu ile ilgili gazetemizde düzeltme yazımızı yazacağımızın bilinmesini istiyoruz.Bu konuyu yeminli,delikanlılığı katarak bizlere idda edip eminlerden emin şekilde  söyleyen kendinin delikanlı olduğunu söyleyen  muhtarıda okuyucularımıza havele ediyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.